Cilt Bakımı

Ağda kızarıklığı için doğal yöntemler-Ağdadan sonra ne sürülür ?

Ağdadan sonra ne sürülür ?

Ağda kızarıklığı için doğal yöntemler;Ağdadan sonra ne sürülür,Ağda yüzümü tahriş etti ne yapmalıyım? Ağdadan sonra sivilce ve kızarıklık için ne yapılmalı,Ağda yanığı nasıl geçer.Bilhassa duyarlı cilde haiz kişilerde, ağda sonrası meydana gelen kızarıklıklardan kurtulmak mümkün. Tüyler alındığında vücudun vermiş olduğu bir tepki olan kızarıklıkları organik yöntemler ile geçirebilirsiniz.Halktürk  olarak sizler için, ağda kızarıklığı nasıl geçer, cevaplıyoruz. İşte, ağda kızarıklığı için organik yöntemler

Ağdadan sonra ne sürülür

Ağda kızarıklığı için aloe vera!

Ağdadan sonra ne sürülür;Aloe veranın nemlendirici ve iyileştirici tesiri yardımı ile ağda sonrası meydana gelebilecek kızarıklıkları ve sivilceleri önleyebilirsiniz. Uyguladıktan sonrasında cildinizin serinlediğini, kızarıklık ve yanma hissinin hafiflediğini hissedeceksiniz. Aloe vera bununla beraber, güneş nedeniyle cildinizden oluşan lekeleri de hafifletmeye yardımcıdır. Cilt tonunuzu eşitlemek için uygulayabileceğiniz naturel yöntemlerden birisidir.

Ağda sonrası karbonat maskesi

Ağdadan sonra ne sürülür;1 kase yoğurt ile 1 yiyecek kaşığı karbonatı bir kasede karıştırın. Ağda sonrası kızaran bölgeye sürün ve 10 dakika kadar beklemeye alın. Bu maske kızarıkları giderirken ağdadan sonrasında meydana gelebilecek sivilcelerin de önüne geçecektir.

Ağda kızarıklığı
Ağda kızarıklığı

Ağda kızarıklığı için bebek pudrası uygulayın!

Ağda kızarıklığı1 yiyecek kaşığı bebek pudrası, birazcık gül suyu ve limon suyunu bir kasenin içinde, krem kıvamı alana kadar karıştırın. Ağda yaptığınız bölgeye kalınca bir katman halinde sürün. 10 dakika bekledikten sonrasında durulayabilirsiniz.

Ağda kızarıklığı nasıl geçer?

  • Ağda sonrası kızarıklıktan kurtulmak için ağda yaptığınız bölgeyi buzla ovabilirsiniz. Soğuk kompres yöntemi, yanma hissiyatını ve kızarıklığı hafifleterek, cildinizin sakinleşmesine destek olacaktır.
  • Kırılgan bir cilde sahipseniz, ağda sonrası sıcak duş almayın! Sıcak su kan dolaşımını hızlandırarak kızarıklıklığı artırır. Bununla birlikte, cildinizin tahriş olmasına niçin olur. Duşa girmeniz gerekiyorsa ılık su hatta dayanabiliyorsanız soğuk suyu tercih edin.
  • Regl olduğunuz zamanlarda ağda yapmaktan kaçının. Kırılgan bir cilde haiz olmasanız bile bu zamanda ağda yaptığınızda cildinizde kızarıklıklar meydana gelebilir.
  • Ağda sonrası vücudunuzu sıkan kıyafetlerden uzak durun. Dar giysiler, cildinizi tahriş eder ve kızarıklıkların geçmesine engel olur.

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu