İlişkiler

Aldatan kocamla neden evli kalmaya devam ediyorum

İnsanlar evliliklerinden bir şekilde çıkacaklar. Ya 'zararsız bir şekilde' flört ediyorlar ya da bağlanmadan seks yapıyorlar

Aldatan koca;Seni aldattığını bildiğin bir adamla evli kalmak kolay değil. Bu kelimeyi kullanmaktan hoşlanmıyorum çünkü bir insanın hayatının geri kalanını tek bir kişiyle yaşamasının doğal olmadığına inanıyorum.

İnsanlar evliliklerinden bir şekilde çıkacaklar. Ya ‘zararsız bir şekilde’ flört ediyorlar ya da bağlanmadan seks yapıyorlar ya da son derece tatmin edici bir duygusal ilişki yaşıyorlar ya da derin arkadaşlıkları var ama fiziksel olarak bağlanmıyorlar. Bunların hepsi hile olarak sayılır, ama aynı zamanda doğal insan davranışıdır. Öyleyse neden buna hile diyorum? Çünkü evlendiğinizde, her şekilde birbirinizin yanında olacağınızı söyleyen bir bağ kuruyorsunuz. Ve kendinizi duygusal olarak başka birine verirseniz, bu bağı koparırsınız. Kendini fiziksel olarak başka birine veriyorsan evli olduğun kişiden zaman ayırıyorsun.

Şimdi size birisiyle ilişkisi olduğunu öğrendikten sonra bile neden kocamı affetmeyi seçtiğimi söyleyeyim. Bunun iki nedeni var ve ikisi de basit. Birincisi, geri almak istemediğim bir hayatı birlikte kurduk. Bana saygılı davranıyor ve bu ilişki asla yüzüme sürülmüyor.

Çocuklarımıza elinden geldiğince bakıyor ve onlarla yeterince zaman geçiriyor. Sadece o ve ben birlikte vakit ayıramıyoruz ama şimdi anlıyorum. İlişkisini bilmediğimde, bir şeyler yapmak için onunla kavga ederdim ama şimdi bilmiyorum. İlişkisini ilk keşfettiğimde ve sorun yarattığımda, onu gördüğüm en mutsuzuydu. Ama onunla mücadele etmekten vazgeçtiğimde ve olmasına izin verdiğimde, daha sakin ve mutlu oldu. Ve bu ev ve ailemiz için en iyi şeydir. Hoş, yardımsever, sorumlu ve naziktir.

İlgini Çekebilir:Eşim beni aldatıyor mu?Kocanızın Bir İş Arkadaşıyla Sizi Aldattığına Dair 15 İşaret

Neden Aldatan Bir Kocayla Halen Birlikteyim?

İkinci sebep, onun maaşı olmadan alışık olduğum hayata sahip olamayacağım. Güzel bir bölgede kendi evimiz var. Sadece yapmak istediğim ve zamanımı hobilerimin veya yapmaktan hoşlandığım diğer şeylerin peşinden gitmek için harcadığım serbest projeler alıyorum. Çok iyi kazanıyor ve ben bunu bırakmayı reddediyorum. Beni yanlış anlamayın.

Onun parasını kendi param olarak kabul etmem, katkıda bulunmadığım anlamına gelmez. Onun parasıyla yaşayan bir asalak gibi mi hissediyorum? Bir şey değil. Ev tutuyorum, çocuklarımızı büyütüyorum, aile planlaması açısından yapılması gereken her şeyi yapıyorum, ailesine bakıyorum. Okulla ilgili tüm işler benim işim; işi onun çok eğlendirmesini gerektiriyor ve ben misafirperver ve zarif bir evimiz olduğundan emin oluyorum. Biliyorum, bensiz çocuklarla ne yapacağını bilemeyecek.

Boşanırsam Kendini Kötümü Hissedersin ?

Başka birini sevdiği için saygısızlık mı hissediyorum? Bazen evet, ama ondan ayrılıp çocuklarımı yanımda götürmek için yeterli değil. Aileler kırık uzuvlara, kötü görüşlere ya da (istemeden) yeni bir ülkeye taşınmaya alışabildiklerinde, neden onları mutlu edecekse, partnerlerinden birinin başka birine aşık olmasına da alışamıyorlar? Belki bir gün dışarı çıkma iradesini ve şartlarını bulacağım. Ama şimdilik bunu yapmak için bir neden göremiyorum.

Her şekilde barışçılız. Çocukların sabit bir evi var, öyleyse neden bunu bozayım? Şu anda sahip olduğum her şey için mücadele etmektense ara sıra yalnız veya yalnız olmayı tercih ederim. Çünkü bağlantı kuracak ve aşık olacak birini bulmak çok fazla zaman almaz, ancak sosyal bir çevrede yerinizi inşa etmek, size güvenlik hissi veren her şeye sahip olmak çok uzun zaman alır. Sonunda, senin için önemli olanı yaparsın. Benim için rahat ve güvende olmak önemli. Aşk gelecek.

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu