Gelmiş Geçmiş Efsane Türk Dizileri

Onlar yaşadıkları dönemin unutulmaz Türk dizileri her birini tekrar tekrar izlemek istediğim gelmiş geçmiş efsaneler olarak yerlerini çoktan kaptılar..Gönlümü fetheden senaryoları ve oyunculuklarıyla bir dönemin çok konuşulan Gelmiş Geçmiş Efsane Türk Dizilerini sizler için liste yaptık 🙂 Haydi gelin birlikte göz atalım..

1-EZEL

ezel dizi

Bir Bihter Ziyagil bir de sen Eyşan..Yıllar geçse de unutulmaz karakterleriyle aklımızdan silinmeyen dizi Ömer’in çok sevdiği üç yakın arkadaşının ihanetine uğramasıyla başlıyor.Ömer sevdiği kız Eyşan,abisi olarak gördüğü Ali ve arkadaşı Cengiz’in oyununa gelerek bir banka soygunu suçundan tutuklanır.Ancak yıllar sonra hapishaneden çıkan Ömer artık Ezel karakteriyle yeni biri olarak geri dönmüştür ve tek isteği her birinden tek tek intikamını almaktır.

2-LEYLA İLE MECNUN

leyla-ile-mecnun dizi

Dillere destan olan Leyla ile Mecnun aşkının günümüz komedyasına uyarlanmış dizisi unutulmazlar da yerini çoktan kaptı.Absürt komedi hikayesiyle Mecnun’un Leyla’ya olan imkansız aşkını ve o samimi karakterleriyle mahalledekilerin hayat hikayesini anlatıyor.

3-SUSKUNLAR

suskunlar dizi

Reyting kurbanı olan Suskunlar dizisi o zaman değeri bilinmemiş olsa da sonradan efsane dizilerde yerini almayı başardı.Dizi de Kuyudibi mahallesinde büyüyen kardeş gibi yakın olan dört çocuk bilmeyerek yaptıkları bir hata sonucu hapishaneye girerler ve orada yıllarca bir çok işkenceye maruz kalırlar .Çocukluk anılarını unutmak isteyen bu dört arkadaş daha sonra bir daha asla görüşmemeye karar verirler.Ancak yıllar sonra birisinin ölmesiyle bambaşka hayatlara savrulmuş olan bu üç arkadaş bir araya gelirler.Yeniden bir araya gelen arkadaşlar çocukluk arkadaşları olan Ahu’yu da yanlarına alıp herkesten intikam almaya yemin ederler.

4-POYRAZ KARAYEL

poyraz karayel dizi

Bir dönemin çok konuşulan romantik komedi ve aksiyon tadındaki Poyraz Karayel dizisi Burçin ve İlker ikilisiyle de çok konuşuldu.Bir polis olan Poyraz eşinden boşanmış tek başına oğlu ile yaşamaktadır ancak bir gün yaşanan bir olay sonucu polislik mesleğinden kovulur.Daha sonra taksiciliğe başlayan Poyraz bilmeyerek mafyanın kızıyla tanışır ve ona aşık olur.Aynı zamanda kızın babası olduğunu bilmediği mafyanın yanında şoför olarak işe başlar.Sonrasında dizi de Poyraz ile Ayşegül’ün imkansızlıklar üzerine kurulu aşk hikayesine ve mafyanın içine düşen Poyraz’ın maceralarını anlatıyor.

5-KURTLAR VADİSİ

kurtlar vadisi dizi

Türkiye’nin en iyi mafya dizisi olarak bilinen Kurtlar Vadisi bir döneme damgasını vurmuştur ve yıllarca tekrar tekrar izlenmiştir.Aynı zamanda dizinin farklı olaylara odaklanan filmleri de yapılmıştır.Dizi de mafyanın yaşadığı olaylar,devlet ile olan ilişkileri ve terör olayları anlatılıyor.

Önerilen makaleler

4 Yorum

  1. Güzel bir liste olmuş. Bilhassa kurtlar vadisi efsane bir dizidir.

  2. Favorim Kurtlar Vadisi zaten bugün çakırın ölüm yıl dönümü 🙂

  3. Hepsi birbirinden güzel diziler. Benim favorim Leyle ile Mecnun.

  4. Ben dizi izlemeyi pek sevmem. Konusu ne olursa olsun izlememeye çalışırım. Ama eskiden 7 numara dizisini az biraz izlemiştim. Birara Baskül Ailesine biraz baktım. Şafak Sezer’i nedense oyunculuğunu beğenmiştim o dizide. Daha eskiye gidersek bizimkiler dizisinden de biraz izledim. Bir de memnun ve ailesi ile ilgili dizi vardı adını hatırlayamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir