Gezi
Trend

En iyi kaplıcalar

En iyi kaplıcalar,Türkiye volkaniktir ve birçok doğal kaplıcalara sahiptir. Turizm Bakanlığı, Türkiye'deki 17 termal kaplıca tesisi ve çamur banyosunu listeliyo

En iyi kaplıcalar, En iyi kaplıcalar nerede,Türkiye volkaniktir ve birçok doğal kaplıcalara sahiptir. Turizm Bakanlığı, Türkiye’deki 17 termal kaplıcalar tesisi ve çamur banyosunu listeliyor, bunlar benim favorilerim çünkü   yakınlarda görülecek ve yapılacak çok şey var :

En iyi kaplıcalar nerede

En iyi kaplıcalar nerede diyorsanız türkiyenin bir çok kaplıcası bulunan şehirleri var,Halktürk olarak şimdi sizlere türkiyede bulunan En iyi Kaplıcalar listesini sizler için hazırladık.

Pamukkale  ( Denizli )

İnsanlar güzel travertenlere bakmaya   ve doğal olarak ılık suda (33 ila 56 ° C, 91 ila 133 ° F) yüzmeye geliyor. Çoğu, bunun sizin için de iyi olması umurunda değil. Birkaç kilometre batıdaki Karahayıt’ta termal havuzlu birçok modern otel  .

En iyi kaplıcalar Termal ( Yalova )

İstanbul’un güneyinde  Marmara Denizi  boyunca  keyifli bir saatlik  feribot yolculuğu  , ardından kısa bir taksi yolculuğu sizi bu tesise ulaştırır. Roma döneminde popülerdi, Osmanlı padişahları tarafından yeniden inşa edildi, Kemal Atatürk tarafından tercih edildi  ve hala güçlü. Çok sayıda  kapalı havuz  (55 ila 60 ° C, 133 ila 140 ° F).

En iyi kaplıcalar Çekirge (Bursa)

Bir saatlik otobüs yolculuğu güney  Yalova’da  sizi alır  Bursa bunlardan,  Çekirge  bir uzantısıdır. Hepsi mineral banyolu (47 ila 78 ° C, 117 ila 172 ° F) çok sayıda otel. Libya Kralı İdris, Muammer Kaddafi’nin  darbe yapıp onu dışarı attığı sırada burası   suları alıyordu  . Yani kralsanız buraya gelmeyi iki kez düşünün. Diğer herkes: iyi eğlenceler! Bursa’da görülecek ve yapılacak – ve yemek – yapılacak çok şey var  .

Kangal ( Sivas )

Ankara’nın 540 km (336 mil) doğusunda   ve Kangal’ın 12 km kuzeydoğusundaki bu garip olanı.  Türkçede Balıklı Çermik denilen  Balıklı Çermik , bikarbonat, kalsiyum ve magnezyumla dolu 35 ° C (95 ° F) su dolu bir havuzda  yüzerken küçük balıklar sizi kemiriyor!  Sedef hastalığı? Pullu deriyi hemen kemiriyorlar! Divriği’nin muhteşem ortaçağ cami ve hastanesi   110 doğuda, değerli bir gezi.

Sultaniye ( Köyceğiz )

75 km (47 mil) doğu  Marmaris  olan  Köyceğiz , sakin Köyceğiz Gölü kıyısında sakin bir kasaba. Sultaniye hamamlarına (25-43 ° C, 77-109 ° F) tekne veya araba ile ulaşabilirsiniz. Çamur banyoları  burada favoridir . Dalyan turizm beldesi   ve Kaunos kalıntıları   , Dalyan Nehri boyunca gölün güney ucunda.

Ayder  ( Karadeniz Sahili )

Kaplıcalarınızı banyo yaparak  Türkiye’nin doğu Karadeniz kıyısındaki yaprak dökmeyen ormanların arasına yerleştirilmiş  bu canlandırıcı dağ kasabasını ziyaret edin  .  Dağlarda yürüyüş yapmak,  yerel şefler tarafından yapılan tüm hamur işlerini bitirmenin iyi bir yoludur

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu