Diyetler — 04 Ekim 2012 21:40

Formda Kalmak İçin İpuçları

Google Reklamları

Gönderen

Aslında formda kalmak için belirli bir uygulamanız gerekmektedir. Temel olarak olmazsa olmazları uygulamanız yetecektir. Biz sizler için yazımızda yapmanız gerekenlerin listesini vereceğiz.

FORMUNUZU KORUYAN İPUÇLARI

Öncelikle tabağınızı tıka basa doldurmak yerine her zamankinden 2-3 kaşık daha az yemenizi tavsiye ediyoruz. Örneğin; 6 kaşık yemek yerine bunu 4e indirin ve tabağınızı silip süpürün. Formda kalan insanların çoğu aslında tabağının tamamını bitirmezler ama sizler başlangıçta bu şekilde bir yol çizebilirsiniz. İkinci bir temel madde ise, zayıflamak ya da form tutmak istiyen kişiler yemek aralarında gelen açlık hislerini abartılacak bir durum olmadığını beyinlerine yerleştirip bu durumdan kolayla sıyrılabiliyorlar. Sizde bu düşünceyi aklınızdan çıkarmayın.

demek aslında düzenli bir demektir. Sizde düzenli bir hayata ve düzenli bir yemek listenizi kendinizi yaratabilirsiniz. Her gün farklı tatlar farklı besinler alarakta sağlığınıza katkı sağlayabilirsiniz.

En iyi formda kalma yöntemi ise bol bol sebze ve meyve tüketimidir. Meyve ve sebze hem sindirim sisteminizi rahatlatacaktır hem de kabızlık hassas bağırsak gibi tüm bağırsak hastalıklarına iyi gelecektir.

yapmayı asla ihmal etmeyin. Hatta gün içerisinde sürekli fiziksel aktiviteler yapın. Yürüyün, koşun, dans edin, ip atlayın…

Asla ve asla geç yatmayın. Ve son olarakta güne iyi bir kahvaltı ile bomba gibi başlayın.

Tüm bunları yaptığınız takdirde formda ve sağlıklı olmamanız için hiç bir engel kalmamış demektir.huss

Yorum gönder

You must be Hoş geldin to post a comment.