Ağız ve Diş Sağlığı

İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?

Diş implant fiyatları 2021, İmplant YAPTIRANLAR İmplant acıtır mi ,Tek diş implant ne kadar sürer,İmplant Yapımı Ne Kadar Sürer?,Diş alanında adeta bir çığır açan implant yöntemi, aslında yapay diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesi işlemidir. Titanyumdan üretilen madde çene kemiğe yerleştirilmesi ile uygulanan bu yöntem için birçok kişi, “İmplant yapımı ne kadar sürer?” sorusunu sormaktadır.

İmplant Yapımı

Hastaya yapılan anestezi ile tedavi işlemine başlanır. İlk zamanlarda implant yöntemi, tek diş eksikliğinden ya da tek diş ihtiyacından doğmuştur. Ancak günümüzde implant birden fazla diş eksikliğinde de uygulanabilir bir yöntem haline gelmiştir. Hastalar bu gibi durumlarda mutlaka diş hekimlerinin yolunu tutmaları gerekmektedir.

Ancak eğer implant tedavisi yapılacaksa, diğer dişlerin mutlaka bu tedaviye izin vermesi gerekmektedir. Hafif derecede çürük ya da kırık dişlerin yerine implant tedavisi yapılmamaktadır. İmplant yapılacak dişin mutlaka, kaybedilmiş ya da bir daha hiçbir şekilde kurtarılamayacak bir durumda olması gerekmektedir.

İmplant Yapımı

İmplant yapımının ne kadar süreceği tamamen kişinin çene kemiği ile kullanılan titanyumun uygun olması ile ilgilidir. Eğer bu iki etmen kısa süre içerisinde bir uyum sağlarsa, implantın üst tarafındaki protez dişlerinin yapımına kısa sürede başlanır. Bu uyumun belirgin olması için geçmesi gereken süre 3 aydır. İmplant tedavisi ile kayıp dişlerinin yerine diş yaptırmak isteyenler mutlaka tecrübeli bir diş hekime gitmeleri gerekmektedir. Bu şekilde tedavi aşamasında ortaya çıkabilecek sorunlar minimuma inecektir.

İmplant tedavisi

İmplant tedavisiaslında cerrahi operasyon olarak tanımlanmaktadır. Eğer kişiye bir tane implant operasyonu olacaksa, bu süre 10 dakika ile 30 dakika arasında değişebilir. Bunun dışında implant sayısında ne kadar artış olursa, tedavi süresi de buna bağlı olarak o kadar uzayacaktır. Hastanın çene kemiğine göre de birimplantın yapım süresiyarım saat ile bir saat arasında da olabilir.

İmplant için 3 ay bekledikten sonra, implantın artık kemik ile bütünleştikten sonra, bir iki seans protez uygulanır. Genel toplamda en fazla 4 ay sürecek olan implant tedavisi sonucunda kişiler artık doğal dişlerine oldukça yakın dişler elde edebilir. Elde edilen bu dişler en az doğal dişler kadar uzun ömürlü olmaktadır.

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu