Cilt Bakımı

Jilet sonrası tahriş nasıl geçer? Jilet sonrası yanma

İstemediğiniz tüylerden kurtulmanın en pratik yolu jilettir

Jilet sonrası tahriş kremi;Jilet yanığı nasıl geçer,Jilet sonrası yanma,Jilet sonrası kırmızı noktalar,İstemediğiniz tüylerden kurtulmanın en pratik yolu, jilet kullanımıdır. Ancak, kimi zaman jilet sonrası tahriş meydana gelebilir. Can sıkıcı bu durumun üstesinden gelmeniz için önerilerimiz var.

Jilet sonrası yanma

En yakın arkadaşınız “HalkTürk” olarak, jilet sonrası tahriş için iyi gelen metotları sizlerle paylaşıyoruz. İçlerinden birini seçip gönül rahatlığıyla uygulayabilirsiniz.

Jilet sonrası tahriş için soğuk su kullanın!

Jilet sonrası tahriş
Jilet sonrası tahriş

Jilet sonrası yanma;Tahriş nedeniyle canınız acıyabilir, tüyleri aldığınız bölgede yanma, kaşıntı, kızarıklık olabilir. Çözüm için, soğuk su tedavisi yapabilirsiniz. Dayanabileceğiniz derece soğuk suyu, duş başlığıyla sorunlu bölgeye tutun, rahatlama sağlayacaktı

Sarı kantaron yağı ile cildinizi iyileştirin!

Jilet sonrası tahriş
Jilet sonrası tahriş

Jilet sonrası tahriş,Sarı kantaron yağı;Evinizde muhakkak bulunması gerekli olan yararlı yağlardan biri sarı kantarondur. Çünkü, yaraların ve tahriş çok çabuk iyileşmesine yardımcı olur. Jilet sonrası tahriş olan bölgeye, sarı kantaron yağını masaj yaparak sürün. Kısa sürede etkini göreceksiniz.

Jilet sonrası tahriş olan cilde pudra!

Jilet sonrası tahriş
Jilet sonrası tahriş

Bebe pudrası, güzellik ve bakım için kurtarıcı bir üründür. Cildi rahatlatır, kızarıklık ve kaşıntının hafiflemesini sağlar. Düşünün: Yeni doğan bebeklerin cildi tahriş olmasın diye kullanılacak kadar etkili ve güzel bir yoldur. Bebe pudrasını arzu ettiğiniz bölgede kullanabilirsiniz.

Lavanta yağı veya suyuyla tahrişi geçirin!

Jilet sonrası tahriş
Jilet sonrası tahriş

Lavanta yağı Tahriş olan cildin hızlı iyileşmesi için lavanta yağı ya da suyundan yararlanabilirsiniz. Fitoterapi yani bitki bilimi uzmanları, lavantanın iyileştirici özelliğinden dolayı kullanımı öneri ediyor. Aktarlardan temin edebilirsiniz.

Sıkça nemlendirici krem sürüp tahrişi hafifletin!

Jilet sonrası tahriş kremi;Cildinizi rahatlatmak ve tahrişi hafifletmek için nemlendirici krem sürün. Özellikle, aloe vera özlü kremler iyi bir çözüm olacaktır. Ilık duş sonrası, tüm vücudunuzda sürebilir ve tepeden tırnağa bakım yapabilirsiniz.

Buz küpleriyle masaj yapıp acıyı azaltın!

Genital bölge ya da değişik bir yerde acı, kaşıntı var ise bunu azaltmak için buz küpü uygulaması yapabilirsiniz. Yalnız, direk olarak buzu cildinize değdirmeyin; yanmasına sebep olabilir. Buzları bir poşete doldurup ağzını bağlayın ve tahriş olan bölgede dayanabileceğiniz kadar tutun.

Jilet kullanmanın püf noktalarını öğrenin!

Tüylerinizi jiletle satın aldıktan sonra tahriş olmaması için en başından tedbirli olmalısınız. Örneğin, tüylerinizi alacağınız bölgeye bebe yağı sürün. Ardından jilet uygulayın. Göreceksiniz, bu biçimde hem cildiniz korunacak hem de ağdayla alınmış gibi pürüzsüz olacaktır. Ayrıca, istenmeyen tüylerden kurtulma işlemi tamamlandıktan sonra cildinizi ılık suyla durulayın, pudra ya da nemlendirici sürün.

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu