Karatay Diyeti

In Diyet Yemekleri, Diyetler, Sağlıklı Beslenme

Sponsor Reklamlar

Karatay diyetini diğer diyetlerden ayıran en önemli özellik karatay diyetinin bir yaşam biçimi olmasıdır.  Tabii ki diyette sağlık en önemli faktördür. Bu yüzden karatay diyetini yaşam tarzı yapmak istiyorsanız sağlığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için ekmek ile ilişkinizi keserek başlayabilirsiniz. Tamamen doğal ve sağlıklı besinlerle beslenmelisiniz. Örneğin; balık, yumurta vs gibi…

Karatay diyetinin vurguladığı temel konulardan bir tanesi şekerdir. Bizim toplumumuz şekersiz yaşamayan bir toplum olduğu içinde karatay diyeti zor gelmektedir.  Avrupalı bilim adamlarının şeker ile ilgili yaptığı araştırma sonucu ortaya çıkan durum şekeri ne kadar fazla tükettiğimizi göstermektedir. Örneğin bir dilim ekmeğin üzerine kaç tane küp şeker yerleştirebilirseniz , bir dilim ekmekten o kadar şeker alıyorsunuz demektir. Bilim adamları şeker için ” dünyanın en tatlı zehiridir” ifadesini kullanıyorlar.

Karatay diyetinde amaç ise, yavaş yavaş ve kalıcı kilo vermektir. Bunun içinde düzenin bozulmaması gereken bir diyet çeşididir.

Yazın gelmesi ile beraber meyve çeşitliliği artmış olsada bazı meyvelerden uzak durmak gerekiyor. Çilek, kiraz, erik, bir iki kayısı yemenizde sakınca yok fakat kavun ve karpuzdan mutlaka uzak durmalısınız.

Karatay Diyetinde Serbest Olan Besinler

Tavuk (köy tavukları olmalı), balık ve sebze yemek öneriliyor. Çoğu diyette yasaklanan kuruyemişler, kırmızı et, yumurta, pastırma, kuru fasulye ve turşu bilimsel gerçeklerle serbest bırakılıyor. Ayçiçek ve mısırözü yağları yasak onların yerine zeytinyağı ve tereyağı yer alıyor.

Makarna, mısır, hamur işi, şeker gibi yüksek glisemik indeksli besinler yasak listesinde

 

Tags: #diyet #diyet yemekleri #ender saraç diyet listesi #karatay diyet listesi #karatay diyeti

author
Author: 
  Kudret narlı bombax ürünü
  Kudret narlı bombax ürünü
  Kudret narlı bombax ürünü Her insanın kendine
  Zebra Kek tarifi
  Zebra Kek tarifi
  Zebra Kek malzemeleri 4 Adet kadar yumurta
  Salça ve Limon cilt bakımı
  Salça ve Limon cilt bakımı
  Salça ve Limon Cilt güzelliği için onlarca
  Güzellik ve Sağlık İçin Elma
  Güzellik ve Sağlık İçin Elma
  Güzellik ve Sağlık İçin Elma Hepimizin bildiği

  Leave a reply "Karatay Diyeti"

  Must read×

  Top