Güzellik&Makyaj

Yaş maya maskesinin faydaları

Yaş maya maskesinin faydaları;Cilt bakımı için kullanılacak olan ve ünlülerin güzellik sırlarından biri olduğu ortaya çıkan yaş maya maskesi, porselen gibi bir cilde sahip olmayı isteyenlerin yakın takibinde.

Yaş maya maskesi ve Yaş maya maskesinin faydaları;Cilt bakımı için kullanılacak olan ve ünlülerin güzellik sırlarından biri olduğu ortaya çıkan yaş maya maskesi, porselen gibi bir cilde sahip olmayı isteyenlerin yakın takibinde. Cildi yenileyen, nemlendiren, arındıran, leke ve kırışıklıkları azaltan bu maskede aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Yaş maya maskesi

Yaş maya maskesi ile güzelleşmenin yollarını sizler için derledik.Bu konuyla ilgili tüm merak edilenleri masaya yatırdık. İşte öğrenmeniz gerekli olan her şey ve daha fazlası…

Yaş mayanın faydaları

Hücreleri yenileyerek cildin onarılmasını sağlamayı başaran yaş maya maskesi, her cilt tipinde kullanmaya uygun. Dikkat çeken faydalarından bazıları;

– Zengin bir B6 vitamini ve protein kaynağı olan maya, cildi yenileyip arındırır.

– Cildi nemlendirir ve yağ oranını dengeler.

– Her cilt tipindeki akne ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.

– Deri hastalıklarında ilaçların yanı sıra destekleyici olarak kullanılması önerilir.

Cilt lekelerini yok eder, kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini geciktirir.

– Gözaltı torbaları, morlukları ve kırışıklıkları için kullanılabilir.

– Cildi toksinlerden arındırdığı için pürüzsüzleştirir.

Saç bakımında da kullanılıyor

Yaş maya maskesi cilt bakımıyla özdeşleşse de saç bakımında da yaygın şekilde kullanılmaktadır. Hatta saçlar için saymakla bitmeyen yararları bulunuyor. Saçı yıpranmalara karşı korumanın haricinde yağlanma, cansızlık, güçsüzlük gibi yaygın saç problemlerini da önlüyor. Saç bakımıyla ilgili doğal ve alternatif yöntemler arıyorsanız bu maskeyi deneyebilir, etkili neticelerini kısa zaman içinde gözlemleyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki saçlarınızla ilgili problemlerde kullanmış olduğunuz şampuanın, saç bakım kreminin, boyaların ve saçınıza uygulanmakta olan işlemlerin de büyük bir payı var. Yani saç sağlığınıza dikkat etmeyip yalnızca yaş maya maskesi kullanırsanız arzu ettiğiniz gibi bir sonuç almanız da zorlaşacaktır.

Yaş maya maskesi tarifi

1 yemek kaşığı yaş maya ve 1 yemek kaşığı süt kasede cilde uygulanabilecek krem kıvamına gelene kadar iyi karıştırılır. Cildinize güzelce sürerek kurumasını bekledikten sonra ılık su yardımıyla maskeyi temizlemelisiniz. Yukarıda saydığımız tüm faydalarını gözlemlemek için maskeyi haftada en az 2 kere cildinize uygulamalısınız. Daha hızlı sonuç almak için her gün kullandığınız takdirde cildinizin yıpranmasına ve yorulmasına daha da önemlisi kollajen yapısının bozulmasına neden olabilirsiniz. Bu sebeple her üründe olması gerektiği gibi çok dikkatli kullanmalısınız. Yaş maya maskesi süt ve yoğurt yardımıyla yapılan tariflere de sahip. Yoğurtlu tarihi özellikle siyah noktalara ve cilt lekelerine iyi geliyor.

halk

Biyografi, Nedir, Kimdir, Yemek, ve Faydalı Bilgiler ile insanları bu konularda bilgilendirmek en büyük keyif alanım..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu