1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listesi

ADS

Zayıflamak için aslında elimizde çok fazla seçenek bulunmuyor. Zayıflamak İstiyorum diyen okurlarımıza kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse ya yediklerimize ve içtiklerimize dikkat edeceğiz ve günlük olarak harcadığımız kalori miktarından daha az bir günlük beslenme menüsü izleyeceğiz, Ya da egzersiz ve spor ile günlük kalori harcama miktarını üst seviyelere çekeceğiz. Tabi üçüncü bir yol da hem diyet hem egzersiz ile bir yandan yediğimiz besinlerden fedakarlık göstererek günlük kalori alımını kısıtlarken diğer yandan da zayıflama egzersizleri ile günlük kalori harcamamızı artıracağız. Burada yapılacak egzersizler aşağı yukarı belli. Koşmak 1 saatte 500-600 kalori harcatırken yürümek bunun yarısını harcatıyor. Yüzme, Basketbol oynama, bisiklete binme veya evde zayıflama hareketleri yapmak ta diğer alternatif kilo verme egzersizleridir.

1 haftada 5 kilo zayıflamanın yolları

Ancak burada nasıl bir diyet listesi izlemek lazım geliyor? Bu konu gerçekten çok çetrefilli bir mesele ve gerek internette sayısız diyet listesi insanlara sunulurken gerek se kitap olarak basılı diyet formüllerine her gün bir yenisi ekleniyor. Bizler de sizler için 1 haftada 5 kilo verdiren sağlıklı bir diyet listesi sunacağız. Bu diyetin en önemli destekçisi ise yukarıda bahsettiğimiz zayıflama egzersizleri olacak.

bir hafta nasıl zayıflanır: 1 haftada 5 kilo verdiren diyet listesi

Bir haftada zayıflamak için yaptığımız araştırmalarda çok sayıda diyet yöntemi bulduk. Bunlar arasında 1 haftada 5 kilo zayıflatan diyet listesi yapanların yorumları oldukça olumlu yöndeydi. Bizler de bir haftada zayıflama diyeti ile kilo vermenin yolları hakkında aşağıdaki diyet formülünü sizlerle paylaşmak istedik. Diyetimiz Mayo Klinik Diyeti olarak ta bilinen bir diyet olup ABD kökenlidir.

Yaz geliyor artık zayıflama zamanı…
İşte size güzel bir diyet. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek için.

Uygulayanlar çok memnun. Benim elime bugün geçti. Yarın başlıyorum. Dayanamadım hemen sizlerle
paylaşmak istedim. Haydi fazla kilolardan kurtulalım.

1 HAFTADA 5 KİLO YAĞ YAKMA DİYETİ

Bu diyet programı ABD’deki Minneapolis Mayo Klinik’de hazırlanmıştır.

Çok kilolu kalp hastalarının ameliyattan önce çabuk olarak kilo vermeleri için hazırlanmış olup, programa uyulduğunda mükemmel ve sağlıklı bir diyettir. Bu diyet hızlı bir yağ yakma diyetidir ve daha önce almış olduğunuz fazla kalori bu diyetle yakılır. Diyet, vücudu zararlı maddelerden arındırıp, kendinizi daha sağlıklı hissetmenizi de sağlar. Vücuttaki yağları yakma amaçlı olduğundan kesinlikle alkol alınmamalı alkol, diyet bittikten ancak 24 saat sonra alınabilir.

Kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa 1 haftada 5 kilo verdiren diyete engel değildir.
* Yağ yakıcı çorba, 1 haftada 5 kilo verdiren diyetin anahtarıdır. Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo verirsiniz.
* Diyete tam olarak uyarsanız haftada 4,5 ila 8 kilo arasında kilo verirsiniz.
* Diyet süresince sadece belirtilen günlerde önerilen yiyecekler yenecektir.
* Bir haftada 6,5 – 7 kilo verirseniz diyete 2 gün ara veriniz. Daha sonra tekrar başlayabilirsiniz.
* Diyette değilseniz çorbayı içmeyin.

Yağ yakıcı çorba tarifi:

1 orta boy lahana,
6 büyük soğan,
1-2 domates,
2 yeşil biber,
1 demet maydanoz.

Hazırlanışı:

Sebzeleri küçük küçük kestikten sonra bir tencereye atın ve üstünü örtene kadar su ilave edin. Tuz, biber veya etsuyu tableti kullanabilirsiniz. 10 dakika hızlı ateşte kaynattıktan sonra, sebzeler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin.

*Bu çorba her acıktığınızda yenebilir. İstediğiniz kadar ve istediğiniz zaman yiyebilirsiniz.Ne kadar çok yerseniz o kadar çok kilo kaybedersiniz.

*Çok uzun süre bu çorba yenirse beslenme bozukluğuna yol açar. Bu yüzden diyette belirtildiği gibi, diğer yiyeceklerle beraber yenmesi gerekir.

1 haftada 5 kilo verdiren Diyet Planı

1.gün:
Çorba ve meyve günü:

Muz hariç her türlü meyveyi yiyebilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, kavun ve karpuz diğer meyvelerden daha kalorilidir. İçecek olarak; tatlandırıcısız çay, kahve ve bol su için. Çay ve kahveye süt ve şeker asla koymayınız.

2. Gün:

Çorba ve sebze günü:

Çorbanın yanında her türlü sebzeyi yiyebilirsiniz. Çiğ, haşlanmış veya konserve her türlü sebzeyi özellikle yapraklı sebzeleri yiyebilirsiniz. Kuru fasulye, bezelye ve mısırdan uzak durun.
Akşam yemeğinde kendinize bir ödül olarak tereyağlı, haşlanmış veya fırınlanmış patates hazırlayın.
Bu gün hiç meyve yemeyiniz.

3. Gün:

Çorba, meyve ve sebze günü:

İstediğiniz kadar çorba, meyve ve sebze yiyebilirsiniz. Üç gün boyunca diyete tam olarak uyup, kendinizi hiç aldatmadıysanız 2,5 – 3 kilo vermiş olmanız gerekmektedir.

4.Gün:

Çorba, meyve ve Sebze günü(muz ve yağsız süt dahil):

Muz ve yağsız süt bugün serbest. Çorbayla beraber en çok 3 muz ve istediğiniz kadar yağsız süt içebilirsiniz. Muz ve süt vücudunuza yüksek karbonhidrat sağlayacak. Tatlı ihtiyacınızı azaltmak için bugün vücudunuzun potasyum, karbonhidrat, protein ve kalsiyuma ihtiyacı olacak. İstediğiniz kadar çorba, meyve, sebze yiyebilirsiniz. (Dikkat en fazla 3 muz)

5. Gün:

Et, Domates ve Çorba günü:

Bugün kırmızı et(sığır) yiyebilirsiniz. Gün boyunca 300-600 gram et (dört biftek) ve istediğiniz kadar
domates yiyebilirsiniz. Bugün vücudunuzun ürik asitten temizlemek için 6-8 bardak su içiniz.
Bugün çorbayı sadece bir kere içiniz.

6. Gün:

Et, yeşil yapraklı Sebze ve Çorba günü:

İstediğiniz kadar et ve sebze yiyebilirsiniz. 2-3 parça et ve sebze yiyebilirsiniz. Patates yok. Çorba en az bir kere içilecek.

7. Gün:

Kepekli Pirinç, Meyve suyu, Sebze ve Çorba günü:

Kepekli pirinç, tatlandırılmamış meyve suları ve istediğiniz kadar sebze yiyebilirsiniz. Pirinci çorbaya koyabilir veya sebzeye karıştırabilirsiniz. Yedinci gün sonunda aldatmaca yapmadıysanız 4,5 ile 8 kilo arasında vermiş olacaksınız.

* Et, verilen günde mutlaka yenmeli çünkü vücudun yüksek proteine ihtiyacı var.
* Gazlı içecekler (maden suyu dahil) yasaktır.
* Bol bol su içiniz.
* Yağsız süt, sadece önerilen günde içilecek. Çay ve kahveye koymayınız.
* Yeşil yapraklı sebzeler-salata-lahana-ıspanak-brokoli çok yararlı.
* Greyfurt çok iyi.
* Patates gününde(2. gün) doğranmış soğan, domates, tereyağı, biber ve tuz ilave edebilirsiniz.

1 haftada 5 kilo verdiren diyetin en kötü günü 2.günüdür. Bundan sonra kilo vermeye başladığınızda motivasyonunuz artacaktır. 3.gün sonunda isterseniz 1 haftada 5 kilo zayıflatan diyeti bitirebilirsiniz.

Önemli Not: 1 haftada 5 kilo zayıflatan diyet 7 günlük yapıldıktan sonra 2-3 gün ara verilmeli. Ara verildiği günlerde yine hafif yiyecekler yenmeli aşırıya kaçılmamalıdır.

Daha Fazla Göster
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün