2 Haftada 5 Kilo Nasıl Verilir?

ADS

2 hafta içinde 5 kilo nasıl verilir öğrenmek istiyorsanız, öncelikle şunu aklınızda tutmalısınız. 2 haftalık bir sürede 5 kilo yağ yakarak zayıflamak için aşağı yukarı 35.000 kalori yakmak zorundasınız. Bir kilo yağ dokusunun bir kısmı su olduğuna göre ortalama olarak 3.500 kaloriyi metabolizmanızın yakması durumunda 1 kilo zayıflamayı başardınız demektir. Egzersiz yapmak bu bakımdan hayati önem taşıyor. tempolu bir koşu bandı veya ekiptik bisiklet egzersizi ile 1 saatte 500 kalori yağ yakmak pekala mümkün. 1 hafta boyunca ardarda 7 günde yapacağınız günlük 1 saat zayıflama egzersizi, size günlük 500 kaloriden 3500 kalori harcamanızı sağlayacaktır. Geriye kalan kısmı ise sağlıklı beslenme tedbirleri ve diyet uygulaması ile vereceğiz.

Tabi 2 haftada 5 kilo vermek için sadece egzersiz yapmak bir hayli yorucu olacaktır. Bunun yerine egzersiz ile birlikte hafif bir zayıflama diyeti uygulamanız kilo verme sürecini bir hayli hızlandıracaktır. Bazıları kilo verebilmeyi hızlandırmak amacıyla hiç bir şey yemeden spor yapmaya kalkıyorlar. Bu sağlık açısından son derece tehlikeli bir çözümdür. Vücudun protein, vitamin, yağ ve karbonhidratlara ihtiyacı vardır. Bu ihtiyaçları da dikkate alarak dengeli bir beslenme planı oluşturmak ve fazla kalorili yiyeceklerden kaçınarak besleyici ve lif açısından zengin gıdalarla beslenmek akılcı bir çözüm olacaktır. Özellikle taze meyve ve sebze tüketmeye özen göstermelisiniz.

Bunun haricinde 2 haftalık süreçte 4*5 kilo vermeyi garanti etmek için aşağıdaki tavsiyeleri de dikkatle uygulamalısınız.

• Gerek toksin atımını hızlandırmak gerekse metabolizmayı hızlandırmak amacıyla günlük 2 litre sıvı tüketmelisiniz. Tercihen su içiniz ve bunu günde 8 bardak olarak aklınızın bir kenarına yazınız.

• Proteince zengin, karbonhidrat bakımından daha fakir bir diyet programını tercih edin.

• Antioksidanlar bakımından zengin meyveleri ve sebzeleri araştırın. İpucu olarak kırmızı ve yeşil renkli taze ve organik meyveler ve sebzeleri hafızanızda tutun.

• İşlenmiş yiyeceklerden, trans yağlar adı verilen margarinlerden, gazlı içeceklerden ve unlu mamullerden, tatlılardan uzak durun. Bu gıdalar hem insülin direnci gelişmesine neden olarak şeker hastalığına neden olan metabolik sendroma neden olmaktadır.

• Akşam saat altıdan sonra asla hiçbir şey yemeyin.

• makarna yerine erişte, beyaz ekmek yerine kepekli veya tam buğday ekmeği, beyaz pirinç yerine esmer pirinç tüketin. Patates gibi nişastalı besinleri azaltın.

• Patates cipsi yemek yemeyin Eğer tuzlu bir şey yemek istiyorsanız cips yerine hafif tuzlu salatalık yemeyi deneyin. Tuz, sodyum içerdiği için metabolizmayı yavaşlatır ve vücudun yağ tutmasını kolaylaştırır.

• Her ne pahasına olursa olsun beyaz şeker tüketmekten kaçının.

• Yemeklerinizi 5 öğüne yayarak azar azar tüketin. Tek seferde çok fazla yemek yemeyin.

• Sizi üzen strese neden olan şeylerden uzak durun. Üzüntü, kaygı ve stres kilo alımını kolaylaştırır. Çünkü stres hormonlarının metabolizmayı yavaşlatıcı yan etkileri var. Aynı zamanda kalp ve damar hastalıklarına da uygun zemin hazırlar.

• Kahveyi ve siyah çayı az için.

• Peynir altı suyu ve az yağlı süt gibi proteince zengin ve aynı zamanda düşük kalorili, iştahı kesen içecekleri tüketin.

• Meyve suyunu konsantre biçimde içmeyin. Su ile seyreltin ki kan şekeriniz aniden çıkmasın.

Bu dediklerimizin bir kısmını dahi tam olarak yerine getirirseniz ve günlük zayıflama egzersizlerini ihmal etmezseniz 2 haftada 5 kilo verebilirsiniz. Ancak şunu da akıldan çıkarmamak lazım ki iki hafta içinde 5 kilo zayıflamak kişilerin metabolizma hızına, ve vücut yapılarına büyük oranda bağlıdır. Dediklerimizi uygulayarak kaybetmek katılmak için ne kadar egzersiz soruya net bir cevap yoktur. Bir çok yapı, metabolizma, dayanıklılık ve genel sağlık ile ilgisi var. Bir kişi yeterince uzun 17,500 kalori yakmak için egzersiz için gerekli olacaktır.

Daha Fazla Göster
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün