2000’li Yılların Efsane Çizgi Filmleri

eskicizgifilmler

2000’li yılların çocukluğumuz çizgi filmlerini özleyenler var mı ? Bu konuya geldiğinize göre benim gibi o zamanlara özlem duyduğunuzu hissediyorum.O zamanlar sabah erkenden kalkıp çizgi film şöleniyle güne başlamak bir çocuk için harika bir gün demekti şimdi ise bütün gün yayınlanan çizgi filmlerden çocuklar hangisini izleyeceğini şaşırıyorlar.Bizim gibi sabah erken kalkıp o heyecanla çizgi film izleme duygusunu yaşayabildikleri yok bir de üstüne youtube da çıkınca televizyonda izleme bile yok olmaya başladı… Çocukların hepsinin elinde birer telefon artık rastgele içerikler izleyerek günlerini geçiriyorlar…

Bence onları 2000’li yılların efsane çocukluk çizgi filmleriyle tanıştırma vakti gelmedi mi ?

Cedric

“8 yaşındaysanız hayat çok zor” cümlesiyle hafızalardan silinmeyen kahramanımız Cedric anılarını günlüğüne yazan bir çocuktur.Sınıfında ki birde Çinli kıza aşık olan Cedric’in eğlenceli anılarını anlatıyor.Ah Chen Üzümlü Kekim benim büyüsek de seni unutmadık .Umarım Cedric sana yıllar sonra aşkını ilan edebilmiştir.

Powerpuff Girls

Deneyler üstünde çalışan Profesör tuz,baharat ve şekeri karıştırırken yanlışlıkla deneyin içine Kimsayal X karışımını dökünce Powerpuff Girls kızlar doğar ve onlar ülkesini tehlikeli canavarlardan korumak için özel yeteneklerini kullanırlar.

Avatar Son Hava Bükücü

Benim en çok sevdiğim çizgi film olan Avatar‘ı halen izlemekten keyif alıyorum.Dünya 4 ayrı ulusa ayrılmıştır.Bunlar hava ,ateş,toprak ve su bükücüler olarak barış içinde yaşamlarını sürerken Avatar’ın ortadan kaybolmasıyla ateş ulusu dünyayı ele geçirmeye başlar.Yüzyıl sonra ortaya çıkan Avatar Son Hava Bükücü yeniden dünyada barışı sağlamakla görevlidir.

Beyblade

Küçüklüğümün en güzel çizgi filmi ve en sevdiğim oyuncaklarımdan biriydi.Kai’nin Anka Kuşu ve Rei’nin Beyaz Kaplanı en sevdiğim karakterlerden ki halen daha isimlerini bile unutmamışım :).Konusuna gelirsek kısaca Çizgi film de baş kahramanımız Takao’nun iyi bir beybladeci olmak serüvenini izliyoruz.

Pokemon

Pikachu’nun “pika pika” sesleri halen kulaklarımda çınlıyor gibi :). Çok sevdiğim çizgi filmlerden biri olan Pokemon da küçük bir çocuğun Pokemon avcısı olma macerasını anlatıyor.O zamanlar bunların tasolarını biriktirmekten kendimizi alı koyamazdık ki şimdiler de belki de o cipslere vereceğim parayı biriktirmiş olsam zengindim ya 😛

Marsupilami

Ormanın kralının biz aslan olduğunu düşünürken bütün ön yargılarımızı yakıp yıkan Marsupilami ormandaki bütün hayvanlardan çok daha iyisi olduğunu gösteriyor.O kocaman kuyruğuyla her şeyi başarabilen ormanın aslanı Marsupilami’nin maceraları çok eğlenceli 🙂

Red Kit

Atı düldül ile birlikte kötülere gününü gösteren en hızlı nişancı kovboy Redkit’in maceralı izlemeye değer.En çok da dalton kardeşlerin komik halleri ve onların sarı çizgili pijamaları aklımızdan çıkmak bilmiyor 🙂

Taş Devri

Bizi eski çağlardaki yaşama bir nevi götüren Fred Çakmaktaş’ın hikayesi o döneme dair güzel izler bırakıyor.Çakmaktaş ailesinin gündelik hayatların da yaşadıkları olayları ve onların en yakın aile dostu Barney ailesini anlatıyor.

Heidi

Annesini küçük yaşında kaybeden Heidi teyzesi tarafından tek akrabası olarak kalan dağların eteklerinde tek başına yaşayan dedesinin yanına bir çiftlik evine gönderilir.Burada dedesiyle yaşadıklarını ve bir çobanla tanışma macerasını anlatıyor.

Müfettiş Gadget

Çözüme ulaşamayan bütün sorunların üstesinden gelen Müfettiş Gadget özel yeteneklere sahip yarı robot gibi bir adamdır.Vücudunun bazı yerlerinde çeşitli araçlarını yer almaktadır ve istediği zaman çıkarıp kullanır.

Şirinler

İyi bir çocuk olursanız sizde şirinleri görebilirsiniz masalına bir zamanlar inandığımız,hayal gücümüzün o zamanlar büyük olduğu ve bizlere güzel dakikalar yaşatan Şirinler’in hikayesini mutlaka sizde izlemelisiniz.

Ninja Kablumbağalar

Bir zamanlar Pizza’nın belki de popülerleşmesine en büyük etken Ninja Kablumbağalar olmuştur.Onların pizza yediğini gördükten sonra bizimde canımızın istemesi ve merak ettiğimiz yiyecek :). Neyse ki büyüyünce Pizzayı da öğrenmiş olduk .Mutant kablumbağalar olan dört kardeşin dövüş sanatlarında ustalaşmasını ve kötülere karşı savaşını konu edinen bu hikaye eğlenceli maceralara tanıklık ediyor.

Peki sizin en sevdiğiniz çizgi film karakteri kim ? Ya da bana halen unutamadığınız bir cümleyi söyler misiniz 🙂 ? Pika Pika Pikaçu ⚡⚡⚡

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir