Elmanın tok tutucu etkisinin yanında metabolizmayı hızlandırıcı etkisi de zayıflama amacıyla elmadan bolca faydalanılmasına olanak sağlıyor.Apple diyet – normalleştirmek ve düzeltmek metabolik hastalıklar ve kilo vermenize yardımcı olacaktır. Ancak, kurtarma temel yöntemine ek olarak iyidir. Iyi yolu «boşaltma» elma gün düzenlemektir.

Elmada bulunan pektin enzimi, bağırsaklarda bulunan çeşitli toksinler, ağır metaller, radyoaktif ve diğer tehlikeli maddeleri emme ve vücut dışına atma yeteneğine sahiptir.Elmadaki yoğun lif yapısı, doğal müshil etkisi oluşturarak hem sindirim sistemini çalıştırır hem de mide ve bağırsakları temizler. Özellikle kabızlık şikayetleri olan kişilerin 1 ay boyunca her sabah aç karnına 2 elma yemesi ile bu şikayetler sona erecektir. Bağırsak ve kolit enflamasyonuna iyi gelen antimikrobiyal maddeler ile pektin taşıyan elma ile bitkisel çözüm amacıyla günde 1 adet kepekli tatlı bir elma çok faydalı olacaktır.Elmada yine çokça yer alan potasyum tuzları, vücuttaki fazla sıvıların emilimine yardımcı olarak ödem atıcı etki yapar.

Elma Diyetinin Faydaları Yararları:

Elma, obeziteye karşı doğal ve bitkisel çözüm olarak adlandırılabilecek bir meyve olup hem metabolizmayı düzenler hem de sindirim sistemini, mideyi uzun süre doldurarak tok tutucu bir etki sağlar. Elma ayrıca bir meyvede yer alması gereken tüm vitaminlere ve minerallere sahiptir. Potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum ve demir gibi vücut için son derece hayati olan elementlerin yanı sıra, B1, B2, B6, E ve C viitaminleri, Niasin ve folik asit bakımından da bir depo vazifesi görmektedir.

Elma diyeti aterosklerozun yani damar sertleşmesinin önlenmesi için iyidir ve hipertansiyon şikayetleri olan hastalar için de son derece yararlıdır. Elma diyeti aslında basit bir detoks diyetidir. Yapılması kesinlikle zor değildir. Ancak bu diyet uygulaması zarfında vücudunuzun toksinlerden tamamen temizlenmesini istiyorsanız sigaraya diyet boyunca ara vermeniz gerekecektir.

Ancak, elma tür sizin için ne olduğunu bilmek gerekir. Eğer varsa, örneğin, mide ülseri ekşi elma kontrendikedir. Tercih edilen tatlı çeşitleri. Ve iyi bir taze meyve, ancak çerez yemektir. Ama ilgili ekşi elma çeşitleri süre olarak düşük asit gastrit varsa.

Elma Diyeti Sırasında Neler Yemeli?

Elma diyeti uygulanırken her öğün bir dilim kepekli ekmek yiyebilirsiniz. Şayet bu da açlığınızı bastırmazsa, kefir, yoğurt gibi süt ürünleri tüketilebilir. Elma diyetinde yeşil çay ve diğer bitki çayları bolca tüketilmesi ve vücudun ihtiyacı olan sıvı miktarı mutlaka alınmalıdır. Maden suyu da elma diyeti ile birlikte tüketilmesinde yarar olan içecekler arasındadır. Hamileler ve emziren annelerin elma diyetini tatbik etmesini pek önermiyoruz.

Elma Diyeti Nasıl Yapılır?

1.gün: 1 kilo yeşil elma
2.GÜN: 1,5 kilo yeşil elma
3.gün: 2 kilo yeşil elma
4.GÜN: 1,5 kilo yeşil elma
5.gün: 1 kilo yeşil elma
6.gün: 1 kilo yeşil elma (son gün(

Kansere İyi Gelen Yiyecekler, Besinler arasında Elma Meyvesi önemli bir yere sahiptir:

Bilimsel olarak kanıtlanmış bir şeyden bahsedeceğiz. Günde en az 1 elma yiyen kişilerde kötü huylu tümör oluşumu riski önemli ölçüde azalmaktadır. Elmanın içerisindeki şifalı bitkisel enzimler vücutta kanser hücresi oluşumuna engel olmaktadır. Bu fayda özellikle elma kabuğunda gizlidir.

Elmanın Cilde Faydaları

Elma sadece diyet ve zayıflamak için değil, cilt yaşlanmasını önleyici ve cildi gençleştirici etkisiyle cilt bakımı ve güzellik amacıyla da uygulanabilir. Hatta sizin bu niyetiniz olmasa bile günde 2 elma yiyenlerde yine de cildin pürüzsüz görünmesi sağlanır ve cilt gençleşir.

Elma Zayıflatır mı?

Elmanın tok tutucu ve iştah kesici özelliğinin yanında bir de bağırsaklarda yağ emilimini azaltarak bölgesel yağlanmayı önlediği bilinmektedir. Hem yağ emilimini azaltması hem de metabolizma hızını yükseltmesi, elmanın çift yönlü bir yağ yakıcı etkisi olduğunu ortaya koyuyor. Aşırı kiloları olan kişilerin günde 3 elmayı çekinmeden tüketmelerini tavsiye ediyoruz. Tabi bu elmaları bir öğün (tercihen akşam yemeği) yerine yemeleri gerekecektir. Özellikle yeşil elma kilo verdiren bir etki yapmaktadır.

Elma Diş Çürütür mü?

Yapılan bilimsel araştırmalarda elmanın diş çürümesini hızlandırdığı açığa çıkmıştır. Elmada bulunan meyve asitleri diş minesini zayıflatmakta ve diş çürümesi sürecini hızlandırmaktadır. Bu nedenle elma yedikten sonra diş çürüklerinin gelişimine mani olmak amacıyla diş fırçalamayı ihmal etmeyin. En azından diş fırçalama fırsatı yoksa ağzınızı su ile gargara yapın.

Elma Diyetinde Dikkat Edilecekler:

1) Mide asidi düşük olan kişiler tatlı elma yerine ekşi elma tüketebilirler. Mide asidi ve gastrit sorunu olanlar ise kırmızı elma tercih etsinler.

2) Elma oldukça faydalı bir besindir ama elmanın kalorisi bir hayli düşüktür. Bir adet elmada 60 kalori bulunur. Bu da elma diyeti listesi uygulanırken vücudun bir miktar enerjisiz kalacağı manasına geliyor. Şayet bedeniniz çok enerjisiz kalırsa bu durumda sabah ve akşam birer adet yumurta yiyebilirsiniz.

3) Yeşil elma, kırmızı elmaya nazaran daha az şeker içerdiği için daha çok kilo verdirir.

4) 6 günlük diyeti 7 gün olarak ta uygulayanlar var ve 7 günde 9-10 kilo vererek Elma Diyeti ile Zayıflayanlar olduğunu yabancı diyet forumlarından okuyoruz. Ama her bünyenin kilo verme kapasitesi farklıdır. O nedenle kişisel etkenlerin zayıflamada etkili olduğunu aklınızdan çıkartmayınız. Yazının sonuna elma diyeti deneyimleri aktaran arkadaşlar olursa memnun oluruz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz