Aşk 101 Dizi Konusu ve Karakterleri

ask101 dizi

Netflix ekranlarının orjinal yapımlarından biri olan yerli gençlik dizisi Aşk101 Ay yapım imzalı ve şimdilik sadece 1 sezon 8 bölümü bulunuyor.Elite tadında olan dizi ondan daha durağan ancak yine de bir şans vermeyi hak ediyor.İnsana lise yıllarındaki dostluklarını o an ki eğlence ortamlarını ve deli dolu olduğunuz zamanları hatırlatan bir dizi.

AŞK101 Dizi Konusu

Her biri ayrı karakterlere sahip olan bir grup liseli genç aynı amaç uğruna bir araya gelirler.Tamamen zıt karakterlere sahip olan bu gençlerin amacı onların okuldan atılmasını önleyen tek öğretmenlerinin gitmemesini sağlamaktır. 1990’lı yıllarda geçen dizi de Burcu öğretmenleri hariç herkes tarafından dışlanan yaramaz gençler okuldan atılma sınırına gelmişlerdir ve tek kaleleri de giderse kaçınılmaz sonları olacaktır.Ancak bunu ailelerine söylemekten korkan öğrenciler bir plan yapıp yeni öğretmenleri Kemal ile Burcu arasında bir aşk yaşatmak isterler..Böylece Burcu öğretmen de evlilik hayalleriyle tayininden vazgeçecektir..

Daha sonra birilerini aşık etmek üzere çıktıkları bu yolda aşk onları kendi içine çekmeyi başarır..Aşk isteyerek istediğiniz kişiye duyulan sevgi değil, siz fark etmeden kendiliğinden oluşan bir anda içinizde çiçekler açtıran duygudur..

Aşk101 Dizi Karakterleri,Oyuncuları

Osman – Selahattin Paşalı

AŞK101 OSMAN

Okulun efendi çocuklarından biri gibi görülen Osman aslında en çok saman altından su yürüten tiplerden biridir.Her olayı ticarete dönüştürmeyi başaran Osman tam bir girişimci..Okul da yapılan basket turnuvalarında bahisler ortaya koymak,dışarıdan yiyecekleri içeriye sokmak,sınav çalışma kağıtları hazırlayıp satmak gibi her işe elini atıyor.Aynı zaman da çok zeki ticarette kafası çalıştığı kadar bütün organizasyon işleri de ondan soruluyor.

Sinan- Mert Yazıcıoğlu

AŞK101 SİNAN

Yalnızlığını herkesten sakınan Sinan kendi halinde sessizliğine kapılmış,çok okuyan zeki bir öğrencidir ancak bunu derslerinde göstermeye gerek duymamaktadır.Çünkü ailesinden hiç sevgi görmeyen Sinan kendi dünyasın da kaybolmuştur ve kimseninde ondan bir beklentisi yoktur.Birine sevmek ve sevilmekten de korkan Sinan içinde yaşadığı her şeyi sadece kendisine saklıyor..

Kerem – Kubilay Aka

aşk101 kerem

Ailesinden sürekli kötü davranışlar gören Kerem de her şeye çok çabuk sinirlenen ve kendini kontrol edemeyen bir öğrencidir.Aslında yüreğinde güzel bir çocuk olsa da bunu kimseye göstermek istemiyor..Çünkü birini sevmek ona göre zayıflıktır..Aynı zamanda basketbol takımında yer alan Kerem çok iyi bir sporcudur ancak bir gün baskette hakeme saldırınca takımdan atılır.

Eda – Alina Boz

aşk101 eda

Okulun en popüler ve güzel kızı olan Eda sıkıcı olan aile yaşantısından bunalmış kendini sürekli eğlenceye adamış biri.Ailesinin ondan zengin kocayla evlenip “hayatını yaşa” beklentisine göz yummak zorunda kalan Eda okulu tam bir eğlence yuvası olarak görülüyor.Sürekli eğlenmek için olaylar çıkaran Eda oldukça korkusuz bir kız kimseden çekinmiyor.

Işık – İpek Filiz Yazıcı

aşk101 ışık

Sınıfın en zeki kızı ve okulun başarılı öğrencisi olan Işık hayalleri için çabalayan ,gelecekten umutlu,çalışkan bir kızdır.Aşka dair yazılar yazmayı seven içinde resmen onu yaşayan Işık grubun tam aradığı kişi olur.Öğretmenlerini aşık etmek için ekip ondan yardım ister ve daha sonra Işık onları bir arada tutan karakter olmaya başlar.

Burcu – Pınar Deniz

aşk101 burcu

Her bir öğrencisine aynı gözle bakmayı başaran Burcu öğretmen her ne kadar yaramaz olsalar da onların ışığını görebilen tek kişidir.Bir gün değişeceklerine inanan ve onları okuldan atıp sokaklara atmak yerine umut olmak isteyen Burcu Öğretmen yüreği güzel kalpli,sevimli biridir.

Kemal – Kaan Urgancıoğlu

aşk101 kemal

Soğuk ve sert bir adam gibi görünen Kemal hoca aslında kimseyle iletişim kurma derdi olmayan kendi halinde bir adamdır.İnsanlarla pek konuşmayı sevmez ki buna gerek duymaz.Sadece kendi işini yapar ve gerçekten başarmak isteyenler için çabalar.Yumuşak kalpli sevgi dolu bir yanı olsa da bunu kimseye göstermeye gerek duymuyor..Kemal hoca okulun basketbol takım kaptanıdır.

 👉 AŞK101 DİZİSİ GİBİ GENÇLİK DİZİSİ ELİTE KONUSU 👈 

Aşk101 2.Sezon Ne Zaman ?

Geçlik dizisi Aşk101 yayınlandığı ilk günde hem netflix hemde twitter sitesinde trendlere girmeyi başarmıştı ve dizi 2.sezon çekimleri için onay almış olsa da korona virüsten dolayı ara verildi.Dizinin 2.sezonunun 2021 Haziran ayında yayılması ön görülüyor.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir