Avakado Yaprağının Faydaları ve Avokado Çayı

ADS

Avokado yaprağı, içerisinde bol miktarda barındırdığı yağ yakıcı bir antioksidan bir enzim olan Glutathion sayesinde hem hücre yaşlanmasını önlemekte hem de kilo verme ve zayıflama amacıyla kullanılmaktadır.

Antioksidan maddelerin bedensel yaşlanmayı durdurduğu ve kansere neden olan anormal hücre üremelerine iyi geldiğini biliyoruz. Bir çok meyve ve sebzede bulunan antioksidanlar, özellikle avakado yaprağında bolca yer almaktadır. Protein bakımından meyvesi, yeryüzündeki bir çok meyveden daha zengindir. Avakado meyvesi ve yaprağı aynı zamanda E vitamini deposudur. E vitaminin damar tıkanıklıklarına ve kalp hastalıklarına iyi geldiğini biliyoruz. Ayrıca hanımların genç ve diri bir cilt görünümüne sahip olmasını da sağlar. Avakado diğer yandan da tam manasıyla vitamin ve mineral deposudur. Avakado meyvesinde bulunan potasyum, çinko, fosfor ve B6 vitamini de bayanların doğurganlığını artırırken kadınların hamilelik döneminde de fayda sağlar.

AVAKADO YAPRAĞI NASIL KULLANILIR

30 gram kadar avakado yaprağını 1000 ml su içerisine atıp çaydanlıkta 5 dk kadar kaynatıyoruz. Daha sonra bu su 20 dakika kadar demlemeye koyulur. Avakadı yaprağı çayı günde 4-5 kez 3 er saat arayla bir çay bardağı tüketilmelidir.

Ender Saraç’tan Avakado Yaprağı Zayıflama Çayı

Avakado çayı kadınların bölgesel zayıflama ihtiyaçlarını da gideren özellikli bir bitki çayıdır. Formda kalmak ve fazla kilolardan kurtulmak için avakado yaprağı çayı kür biçiminde kullanılmalıdır. Bu çayın tarifinin yukarıdaki sade avakado yaprağı çayından farkı vardır. Şimdi avakado yaprağı tarifinde sizlere yeşil çay, mısır püskülü, ve kiraz sapı ile birlikte karıştırılıp demlenmesi gerektiğini hatırlatalım.

Ender Saraç Avakado Yaprağı Zayıflama Çayı Tarifi Nasıl Yapılır?

Gerekli Malzemeler:

* Avakado yaprağı (2 orta boy)
* Bir tutam yeşil çay
* Bir tutam kiraz sapı
* Bir tutam mısır püskülü
3 dal maydonoz sapını kesmeyiniz.

Yukarıda sıraladığımız bitkileri hep birlikte bir bardak suda kaynatıp ve 5 dakika demlendiriyoruz. Daha sonra içerisindeki bitkileri süzüyoruz. Yarım limon sıktıktan sonra içime hazır oluyor. Göbek eriten etkisi ile avakado yaprağı çayı her zaman için hanımların kullanımına amade bir bitki çayıdır.

Daha Fazla Göster
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün