Avatar Son Hava Bükücü

avatar aang

Hatırlıyorum da … Çocukluğumdan beri çok sevdiğim Avatar çizgi filmine denk gelebilmek için sırf sabahları erkenden kalkıp kendimi televizyon ekranının başında bulurdum. Nickelodeon kanalını onunla birlikte sevdiğim ve bir diğer favori çizgi filmimi de söylemeden geçemeyeceğim ki Sunger Bob Kare şort pantolonun da yeri bende çok başkadır. Avatar ise halen severek izliyorum zaten o dönemde sezonu sonuna kadar izleyemediğim için yıllar geçse de Son Hava Bükücü ve Aang halen aklımdaydı… 3 sezondan oluşan çizgi film serisine şimdiler de yeniden başladım ve sizlere de tavsiye ederim.Hem güldüren hem de macerayı içerisinden eksik etmeyen bir çizgi film bu aynı zamanda muhteşem görsel efektlerle yapılmış filmi de bulunuyor.

||Ateş Böceklerinin Mezarını İzlemeye Var Mısın ?

Çinlilere ait bir çizgi serisi olan yapımın orijinal adı aslında “Dünyaya inen ölümsüz doğaüstü güç” anlamına gelmektedir.İlk çizgi roman olarak yayınlanan Avatar popülerleşmesinden sonra çizgi dizi olarak başlamış ve son olarak da sinema dünyasında teknolojinin de gelişmesiyle beraber 2010 yılında filmi yapılmıştır.

Avatar çizgi filmin de insanlar 4 ayrı ulusa ayrılmıştır.Su Kabilesi,Toprak Krallığı,Hava Bükücüler ve son olarak Ateş Ulusu vardır.Her ulusun bazı insanları özel bükücü yeteneğine sahiptir ve onlar kendi uluslarına ait özelliği kullanmayı öğrenirler.Bu bükme stilleri özel dövüş yetenekleriyle de birleşince uluslar topraklarını böyle korumaktadır.Ancak yüz yıllar sonra dünyayı barış içerisinde korumakla görevli Son Hava Bükücü ortadan kaybolunca Ateş Ulusu dünyayı ele geçirmeye başlar.Bütün hava bükücüleri de öldürürler ve yüz yıl sonra bir buzun içerisinden çıkan son hava bükücü Aang yeniden dünya barışını sağlamak zorundadır.Ancak Aang ulusunu kaybetmiş, daha küçük bir çocuktur ve bütün yetenekleri bilmesi gerekirken sadece hava bükme de ustadır.

Avatar Karakterleri

Çok sevdiğim Avatar çizgi filminin önemli karakterleriyle sizleri tanıştırayım.

Avatar karakterleri

Avatar Aang: Dünyanın son hava bükücüsü… Kendi ulusunda ondan başka kimse kalmamıştır ve tek başına dünya da yeniden barışı sağlamak için ateş,su,toprak elementlerini de öğrenmek zorundadır.

Sokka: Avatar’ı kız kardeşiyle birlikte bir buz kütlesinin içerisinde bulan Sokka zeki ve bir o kadar da komik bir karakterdir.Babasıyla annesini küçük yaşta kaybettikten sonra kardeşini korumak onun için görevdir.Su bükme yeteneği olmayan karakterimiz dövüş sanatlarında ustalaşmaktadır.

Katara: Güçlü bir kız olan Katara , Kuzey su kabilesinden su bükme ve iyileştirme gücü olan biridir.Sokka ile birlikte Avatar’a yardım etmeye karar verirler.

Zuko: Ateş Ulusunun Prens’i iken babasıyla yaşadığı olaydan sonra sürgün edilen Zuko , Avatar’ı yakalayıp yeniden kaybettiği onurunu kazanmak ister.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir