Metabolizmayı Hızlandıran Çay Tarifi

ADS

Ebru Şallı’nın kendisinin de kullandığını ifade ettiği, ve izleyicilerine de her gün sabah ve akşam aç karnına 2 bardak içilmesini tavsiye ettiği metabolizma hızlandırıcı bitki çayının yapılışı ve kullanımı ile ilgili bilgilerin yanında metabolizmayı hızlandırmanın yollarını da sizlerle paylaşacağımız bir yazı hazırladık saygıdğer okurlar. Şimdi öncelikle hiç vakit geçirmeden Ebru Şallı metabolizma hızlandırtan bitkisel çay (ya da içecek te denebilir) tarifi nedir nasıl yapılır, gereken malzemeler neler bunlara geçelim:

Metabolizmayı Hızlandıran Doğal İçecek İçin Gerekli malzemeler:

– 1 Yemek Kaşığı Elma Sirkesi
– 1 Kahve Kaşığı Bal
– 2 Adet Karanfil
– 1 Su Bardağı Sıcak Su

Elma sirkesi ve balı birbirine karıştırarak metabolizma hızlandıran bitkisel içecek tarifinin yapımına başlıyoruz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kullanılacak olan balı bir kaşıktan fazla atmamaktır. 1 kahve kaşığı doğal süzme bal metabolizmayı hızlandırıcı bir etki oluştururken, bundan fazlası bu içeceğin size kilo aldırmasına neden olabilir. Tarifimize geri dönersek elma sirkesi ile balı ayrı bir kapta veya bardakta kaşık marifeti ile bir süre karıştırdıktan sonra sıcak suyu bal-elma sirkesi karışımının üzerine dökerek hafif tempoda 1-2 dakika kadar karıştırmaya devam ediyoruz. Bal iyice eridikten sonra içeceğimizin içerisine 2 tane karanfil tomurcuğunu da ilave ediyoruz. Karanfil tomurcuğunun da içerdiği uçucu bitkisel yağlar nedeniyle metabolizma hızını artırmada önemli bir rolü ve işlevi oluyor. Metabolizmayı hızlandıran bitkisel çay tarifi ve yapılışını video formatında aşağıda izleyebilirsiniz.

Metabolizmayı Hızlandırmak İçin Ne Yapmalı:

Elbette yukarıda tarifini verdiğimiz elma sirkesi bal sıcak su formülü hem zayıflamak hem de metabolizmayı hızlandırmak için oldukça etkili olacaktır ama diğer taraftan da yaşam tarzı alışkanlıklarınızı da değiştirmek için bir takım tedbirler almak gerekmektedir.

– Günlük ortalama 8 saat uyumak metabolizmayı hızlandırmak için son derece gerekli ve önemlidir. Yetersiz uyku insanlarda metabolizmayı yavaşlatır ve obeziteye kilo almaya sebep olur. Geceleri mümkünse en geç 12 de yatıp sabah 8 de kalkarak metabolizma hızını gözle görülür bir biçimde artırabilirsiniz.

-Sebzeler ve meyveler ile beslenmek metabolizma hızını yükseltir. Bunun nedeni bitkilerin lifçe zengin olması ve sindirim sırasında vücudun bu yiyecekleri hazmedebilmesi için ekstra bir enerjiye ihtiyaç duymasıdır.

-Haftada 2 gün 1 er saatlik yürüyüşler metabolizma hızlandırmak için çok faydalıdır. Bu sayede vücudumuz hem dinç kalır hem de oturduğumuz yerden dahi enerji harcama kapasitesine erişir.

Daha Fazla Göster
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün