Netflix Elite Dizi Konusu ve Karakterleri

ELİTE DİZİ OYUNCULARI

Netflix orjinal yapımlarından biri olan Elite dizisi İspanya yapımı La Casa De Papel hayranlığından sonra bir de gençlik dizisine başlamak istedim.Dizi de bol bol entrika dolu olaylara,heyecanlı bir atmosfere ve arkadaşlıkların sınanmasına tanık oluyorsunuz..Karantina günleri geçirdiğimiz bu zamanlarda trend listesine de çıkmayı başaran Elite dizisinin şuan da 3 sezonu buluyor ancak 4. ve 5.sezonları içinde onay almayı başarmıştır..

Elite Dizi Konusu

Bir devlet okulu malzemelerin eksik yapılmasından dolayı çökünce buna sebep olanlar öğrencilere burs hakkı tanıyarak özel okullara gönderirler.Böylece medyaya kötü yansımış olan kendi şirketlerinin de imajlarını kurtaracaklardır.Yıkılan okuldan ikisi erkek bir kız öğrenci de ülkelerindeki en iyi okullardan birine gönderilmiştir.

Buna çok sevinen üç öğrenci heyecanla okula başlasalar da daha sonra aslında bunun onlar için bir felaket olduğunu fark ederler.Yeni ortamlarına alışmak ve oradaki insanlarla uyum sağlamak çok zordur.Çünkü onların fakir sınıfından geldiğini bilerek herkes tarafından dışlanmakta ve zorbalıklarına maruz kalmaktadırlar..Aynı zamanda yeni gelen öğrencileri okuldan attırmak için kendi oyunlarına alet etmeye başlarlar..

Elite Dizisi 4.Sezon Ne Zaman

İlk sezonundan beri sevilen Elite dizisini 4.sezon yayın tarihi tam olarak belli olmasa da 2021 yılının Ekim ayında yayınlanması bekliyor.Dizi 5 sezonluk onayını almış durumda ve virüsten dolayı durdurulan çekimler yeniden başlayacaktır.Dizinin ilk iki sezonu da eylül ortasında yayınlanmıştı ve her biri sekiz bölümden oluşuyor.

Elite Dizi Oyuncuları,Karakterleri

Marina – Maria Pedraza

Elite Marina

Guzman’ın asi kız kardeşi olan Marina kendine has tarzıyla sert görünümlü bir kızdır.Ancak hiç kimseyi statüsünden dolayı yargılanmadan herkesle arkadaş olur.Yeni gelen öğrencilere ilk dostça yaklaşan Marina’dır.Babasından dolayı okullarının çöktüğünü öğrenince ailesine karşı sinirlenip onlara daha çok üzülür ve zengin sınıfındaki kendini çok yükseklerde gören insanlarla arkadaş olmayı da sevmez.İlk günden yakınlık gösterdiği Samuel ile aşk yaşamaya başlar.

Samuel – Itzan Escamilla

Elite Samuel

Dizinin yakışıklı oyuncusu Samuel burs almayı hak kazanarak okula gelenlerden biridir ve zeki bir çocuktur.Herkesle arkadaş olmayı doğru bulmayan kendi çapında sessiz,sakin biridir.Marina ona ilgi gösterince hayatında ilk kez birine aşık olur.Okuldan arta gelen zamanlarında garsonluk yapmakta ve ailesine destek olmaktadır.Sürekli serseri abisi Nano yüzünden başı belaya girmekte ve annesiyle beraber yaşamaktadır.

Nano – Jamie Lorente

Elite Nano

Dizinin sert ve belalı çocuklarından biri olan Nano,Samuel’in abisidir.Bir suçtan dolayı hapse girdikten sonra şartlı tahliye kararıyla serbest bırakılır.Ancak hapishanede onu korumaları için birkaç adama bulaşmış ve onlara yüklü miktarda borç yapmıştır.Daha sonra Marina ile tanışan Nano da ona karşı ilgi duymaya başlar ve bu karşılık olur..Borçlarından dolayı büyük sıkıntı yaşayan Nano’ya Marina yardım etmeye karar verir.

Christian – Miguel Herran

Elite Christian

La Casa De Papel dizisinden tanıdığımız genç oyuncu Miguel Herran bu defa karşımıza bir lise öğrencisi olarak çıkıyor.Okula burs kazanarak giden haylaz öğrenci Christian onlarla arkadaşlık kurup yeni dünyalara gitmenin peşindedir.Hayatı boyunca fakir bir yaşam sürmeyi istemeyip kısa yolda para kazanmak için her şeyi göze alabilecek bir çocuktur.

Nadia – Mina El Hammani

Elite Nadia

Filistinli bir ailenin kızı olan Müslüman Nadia okula gittiği ilk günden beri başörtüsünden dolayı zorbalık görür.Daha sonra müdür tarafından okula alınmayacağını öğrenince artık baş örtüsünü takmayarak okula gelir.Büyük hayalleri olan ve siyasi hayata atılmak isteyen zeki kız Nadia’nın tek rakibi sınıftaki zengin kız Lu’dur.Aynı zamanda Guzman ile birlikte olan Lu ,Nadia erkek arkadaşının ilgisini çekmeye başladıktan sonra iyice çılgına döner.

Guzman – Miguel Bernardeau

elite-guzman
elite-guzman

Okulun en zengin çocuğu olan Guzman aynı zamanda zeki de bir çocuktur.Mariana onun kız kardeşidir ve her ne kadar soğuk yapılı biri gibi görünse de onu korumak için her şeyi yapar.Bir aşk oyunu için ilk başlarda Nadia’ya yaklaşsa da daha sonra onu gerçekten sevmeye başlar.

Lu -Danna Paola

Elite Lu

Okulun en popüler ve havalı kızı Lu çok zeki bir öğrencidir ancak Nadia sınıfa geldikten sonra birinciliğini kaptırmaya başlar.Aynı zamanda erkek arkadaşı Guzman’ı da ona karşı kaybetmeye başlayınca işler onun için çığırından çıkar.Bütün sırları açığa dökmekte ve kaos ortamı yaratmakta üstüne yoktur.

Carla – Ester Exposito

Elite Carl

Lu’nun en yakın arkadaşı olan Carla fakir sınıfından gelen insanlara karşı ön yargılı biri değildir.Yeni okula gelen Christian onun ilgisini çekmeyi başarır ve erkek arkadaşıyla Poloyla birlikte yeni çocuğu da alarak farklı fanteziler denemek isterler.

Polo – Alvara Rico

Elite Polo

Küçüklüğünde beri Carla ile birlikte olan Polo ona deli gibi aşıktır ancak aynı zamanda bir süre sonra erkeklere de ilgi duyduğunu fark eder.Guzman’ın yakın arkadaşlarından biri olan Polo tek başına karar almakta zorlanan biridir ve Guzman ne derse onu dinler.Ailesinin lezbiyen olmasından dolayı sanırım Polo farklı fanteziler denemeye bayılır.

Omar – Omar Ayuso

Elite Omar

Filistinli müslüman ailenin diğer çocuğu olan Omar, Nadia kadar zeki bir çocuk değildir ve okul yıkıldıktan sonra ona burs hakkı verilmez.Ailesinden gizli para kazanmak için Omar uyuşturucu satmaya başlamıştır ve zamanla erkeklere ilgi duyduğunu fark eder.

Ander – Aron Piper

Elite Ander

Ailesinin hayalleri üzerine yıllardır tenisle uğraşan Ander bundan çok bunalmıştır ve kendini uyuşturucuya verip Omar ile tanışır.Daha sonra bir aşk uygulaması üzerinden Omar ile eşleşirler ve ona karşı ilgi duymaya başlar.

Elite Dizisi Yorumum

İlk olarak La Casa De Papel de yer alan Rio ve Denver ikilisini görüce ilgimi çekmeyi başardı.Dizinin ilk bölümlerini izlediğim de sıradan ve biraz sıkıcı gibi gelse de sonra entrika dolu olaylar başlayınca keyif almaya başladım.13 Reasons Why Not dizisi tadında bir yapım ancak onun çoğu bölümü çok durağan geçiyordu bu daha heyecanlı.Bizim yerli dizilerimizden Pis Yedili ile benzerlik gösteriyor ancak her şeyin daha rahat yaşandığı bir ortam düşünün.Dizi de gay,lezbiyen ve her türlü ilişki gibi ne ararsanız var ona göre izleyin.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. Guzel diziydi 4.sezonu bekliyorum :))

  2. Güzel bir dizi 🙂 bu şekilde yeni yazılarınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir