Şarkı Sözleri Bloguyla Adsense Kazanç Hikayem

Merhaba arkadaşlar bugün sıfırdan bir şarkı sözleri sitesi açarak adsense ile 6 ay içerisinde bir siteden ne kadar kazanabileceğimizi öğreneceğiz..Gün gün adımlarını da paylaşacağımız bu yazımız da adsense ile blog kazançlarına odaklanacağım 🙂

04 Nisan 2020

İlk olarak Godady üzerinden çok cüzi bir miktara yıllık 10 TL ya .com domainimizi kayıt ediyoruz.Daha sonra aldığımız domaini blogger hostinge yönlendirip host parası ödemekten de kurtuluyoruz.Blogger domain ayarlarını da yaptıktan sonra tema da düzenlemeler yaptık.Sitemize bakıp temayı isteyenler için yorum atmanız yeterli mailinize gönderebilirim .

05 Nisan 2020

İlk içerik paylaşımı yaparak siteyi Google webmastertools ,yandex webmaster gibi platformlara ekliyoruz.Sitemap.xml dosyasını gönderip ayrıca yazdığımız her yeni paylaşım için de Google webmastertools’dan dizine ekle yapıyoruz.

06 Nisan 2020

Her gün en az 5 adet içerik ekliyoruz ve 5 adet site de blogun tanıtım yazısını paylaşıyoruz.Yazdığımız her yazı için webmaster toolsdan dizine gönder olarak ekliyoruz.Sitemiz google arama motorlarından çıkmaya başladı ve bir kaç hit yakalıyoruz.

hit durumu

10 Nisan 2020

Artık hafta da bir güncellemeleri yayınlayacağım.Şuan da blogumuzun google aramalarda gösterim ve hiti artmaya başladı.Yavaş ilerliyor ancak bir iki aya kazanç yapabileceğimi düşünüyorum.Ki sadece şuanda site de 28 adet yazı var.

10 nisan hit durumu

20 Nisan 2020

Siteyle bu aralar pek ilgilenemedim ve toplam da 42 adet içerik oldu.Aslında hedef günlük en az 5-10 içerik girmekti.Ancak virüsten dolayı da pek yeni şarkılar yayınlanmayınca giriş yapamadım.Eski şarkıları eklemeninde rakiplerimiz zaten çok fazlayken pek hit getireceğini düşünmüyorum.İlk şarkıyı ekleyip index alabilen olmamız gerek.

28 Nisan 2020

İçerik girişine yeni şarkılar çıkınca girmeye devam ediyorum.Sitenin hit durumuna blogger ve webmastertools üzerinden kontrol ediyorum.Ancak şarkı sözleri sitesinde eskisi kadar hit yakalamak kolay değil,onu fark etmiş oldum :).Önceden site açtığımda 1 ayda 100 hite ulaşabiliyordum artık 5-10 hit almak bile zor oluyor.

blogger hit

06 Mayıs 2020

Sitenin hit durumunda pek değişiklik yok ancak liste şarkı içerikleri yaparak adsense almayı hedefliyorum daha önce bu yöntemle almayı başarmıştım.

Önerilen makaleler

2 Yorum

  1. masraftan kaçarsanız para kazanamazsınız maalesef. bloggera yönlenmiş siteler her açıdan -‘lere sahip olur. web sitenizde özgür olmanız gerekir. istediğiniz dosyaya istediğiniz gibi müdahale etmeniz gerekir. web dünyasında şuana kadar başınıza kötü bir şey gelmemiş, umarım gelmez. fakat anlarsınız ne demek istediğimi, her dosyaya neden ulaşmak isteyeceğinizi. sizde bir blog açmak istemişsiniz ve veridyen sunucuları tercih etmişsiniz. sonrasında wordpress kurmuşsunuz. The Lifestyle teması 17 dolar gözüküyor themeforest’da. Satın mı aldınız? ayrıca siteniz destekliyorken neden htaccess’ten https yönlendirmesi yapmıyorsunuz? All in seo eklentisi satın alınmış olarak kurulmuş, yani tag vermiyor. Onu da mı satın aldınız? İlginç benim de buna ait blogum var fakat bu kadar ilgilenmiyorum.

    1. Merhaba öncelikle kendi sistemi olduğu için blogger google’nın gözünde daha değerli olduğunu okumuştum.Bazı şeyler yaşayıp tecrübe edinerek öğrenilir bende o yoldayım.Veridyen yıllardır kullandığım bir hosting firması hiç sorun yaşamadım.Evet temayı satın aldım.Https yönlendirme konusunda bilgim yoktu teşekkürler bakacağım.Seo konusunda tüm ayarlar yapılmadı.Hayır satın almadım ücretsiz olarak kullanıyorum.Ben ilgilenip iyi bir yerlere gelsin istiyorum teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir