Soru: Hayatın gerçekten stresle dolu bu yüzden sürekli dondurma, kurabiye ve ekmek gibi kolay uiyecekleri yerken kendimi buluyorum. Sağlıklı yemek yeme alışkanlığına bir türlü erişemiyorum. Kendi kendime oluşurduğum bir takım disipler içinde kendimi kaybediyorum. Ve çabucak kilo alıyorum. Bu durumla başa çıkmak için kendimi nasıl motive edebilirim. Teşekkür ederim.

Cevap: Durumunuzla baş etmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu anladığınız ve yardıma başvurduğunuz için tebrikler. Bunlar stresin hayatınızı yönettiğinin işaretleridir ve stresi yönetmeniz için bazı yollara ihtiyacınız vardır. Bildiğiniz gibi, stres kan şekerini yükseltebilir ve günlük rutininizin değişmesine sebep olabilir. Stresinizi yönetmeniz ve sağlıklı fakat kolay yiyecekleri bulmanız için, aşağıda bazı tavsiyerlerin taslağını çıkardım.

İlk olarak, bir destek grubundan ve doktorunuzdan profesyonel bir yardım almanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İkinci olarak, rahatlamayı öğrenin. Her gün gözlerinizi kapatıp, vücudunuzu serbest bırakın ve nefesinize odaklanın5 veya 20 dakika boyunca derin derin nefes alma egzersizleri yapın. Derin derin nefes almaya çalışın ve kafanızdan diğer bütün düşünceleri atın.

Rahatlamanız için hazırlanmış kaset egzersizlerini deneyin. Bu fikir için yerel kitabevlerine bakın. Bu kasetler, doğadan gelen hoş bir fon müziğine ve sese sahiplerdir ve rahatlamızı sağlarlar.

Kafanızdan tüm kötü düşünceleri atın. Bileğinize, gevşek bir şekilde lastik takın. Negatif düşündüğünüz her zaman, bu lastik bandı çekip şaklatın. Bu pozitif düşünmenizi hatırlatacaktır. Negatif düşündüğünüz ve kendinizi stres altında hissettiğniz her vakit, kendinize tekrar etmek için bir dua veya şiir ezberleyin. Fikirler için, favori şiirsel kitapları inceleyin veya papazdan yardım isteyin.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz