Tarçın ve Bal Karışımı Zayıflatır mı? Nasıl Kilo Verdiriyor?

Tarçınla zayıflama reçetesi aslında çok basit bir reçete. Ancak bu basitliğinin yanında inanılmaz bir bitkisel mucize yatıyor.  Özellikle zayıflamak istiyorum diyenler için bir çay kaşığı bal ile yarım çay kaşığı tarçın tozunu bir bardak suya atarak karıştırmak yeterli oluyor. Bu karışımı daha sonra bir cezvede 3 dk kadar kaynatıp süzdükten sonra içeceksiniz.  Günlük olarak 300 ml tarçın bal karışımlı su, ikiye bölünerek sabah kahvaltısından yarım saat önce ve akşam yatmadan evvel 30 dk önce olmak üzere günde 2 kez tüketilecektir. Bazı beslenme uzmanları bal katma aşamasının suyun kaynamasından sonra yapılmasının balın içindeki faydalı elementler ve vitaminlere daha az zarar vereceğini söylüyorlar. Bu iki yöntemden birisini denemekte serbestsiniz.

Tarçın bal kürü yaparak bir haftada 1-2 kilo zayıflamak mümkündür. Tabi burada diyetsiz zayıflama dan bahsediyoruz. Tarçın kürü diyet ile birlikte uygulanırsa bir haftada 3 -5 kilo verdiren bir formül elde edilmiş olur.

Tarçının ve Balın Vücuda ve Sağlığa Faydaları Nelerdir

Tarçının vücutta yağ birikmesine engel olduğu ve kana karışarak dokularda yağ yakımını hızlandırdığı biliniyor. Balın içerisindeki antioksidanlar da tarçın ile birleştiğinde metabolizmayı hızlandırıcı bir fayda ve etki oluşturuyor.  Tarçının kan şekerini düzenlemesi ve bu sayede karaciğer yağlanmasına ve göbek bölgesindeki yağlara iyi geldiği de söylenmektedir. Tarçın ve bal karışımı sadece kilo vermek için değil değişik hastalıklara bitkisel  doğal çözüm niyetiyle de kullanılmaktadır:

Kalp Hastalığına Bitkisel Çözüm

Bal ve tarçın karışımı ekmeğe sürülerek sabah kahvaltılarında tüketilirse kalp krizi riskini önemli ölçüde düşürmektedir. Özellikle sigara tiryakilerinin kullanması gereken bu doğal kür, aynı zamanda kolesterol sorunu çekenler, ve damar tıkanıklığı rahatsızlığı riski olanlar için de düzenli olarak tüketilmesi gereken bir beslenme biçimine dönüşmelidir.

Romatoid artrit için bitkisel çözüm

Bir kaşık bal, iki kaşık su ve 1 kaşık tarçın karıştırılıp sakız kıvamına getirilir ve artrit ağrısı sancısı olan bölgeye yapıştırılır.  Aynı zamanda bu tarçın sakızı kahvaltıdan önce tüketilmelidir. Böylece eklem ağrıları azalacak ve vücudunuz esneklik kazanacaktır.

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Yukarıda bahsettiğimiz tarçın tozu aynı biçimde saç dökülmesi olan bölgelere dökülürse ve banyodan evvel 15 dakika kadar bu şekilde beklenirse saç çıkartıcı etki yaptığı söylenmektedir.

Bağırsak Enfeksiyonları İçin Bitkisel Çözüm

Bağırsaklara neden olan bakteriler,  tarçın ve bal karışımı içecek ile önemli ölçüde yok edilmektedir.

Diş Ağrısı İçin Tarçın

Ağrıyan dişleriniz için bir kaşık tarçın tozu ve bir kaşık bal karıştırılıp hamur kıvamına getirilerek diş ağrısı olan bölgeye yapıştırılır. Bu hamurun vücudun diğer bölgelerindeki ağrıları da emici etkisi vardır.

Tarçının Kullanıldığı ve Faydaları Olan Diğer Alanlar

Tarçın sadece yukarıda saydığımız faydalar ile sınırlı değildir. Tarçın ve bal karışımı, aynı zamanda soğuk algınlığı, kısırlık, midede gaz, bağışıklık sistemi komplikasyonları, hazımsızlık, grip, geçmeyen sivilceler, cilt enfeksiyonları, kanser, yorgunluk, nefes ve ağız kokusu ve işitme kaybı gibi hastalıklara bitkisel çözümler sunmaktadır.

 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz