Yazın en sıcak günlerini yaşadığımız şu günlerde sıcağın vücudumuzda oluşturduğu bitkinlik hissine bir de aşırı terleme şikayeti eklenince bizleri gerçekten bir hayli zorlayan bir durum ortaya çıkıyor. Terlemek zaten vücudun dış ortam sıcaklığının artması ile deriyi serinletmek amacıyla verdiği doğal bir tepkidir. Ancak bazı kişilerde terleme normal insanların 4*5 katına bile çıkabiliyor. İşte normal terlemeden daha fazla terleme şikayetleri olan kişilere aşırı terleme şikayeti bulunanlar adı veriyoruz. Hiperhidrozis adı verilen aşırı terleme rahatsızlığı, kişilerin günlük yaşamlarını ciddi manada olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Hem elbiselerimizin sürekli terleme neticesinde değiştirilmek zorunda kalınması, hem de terli eller ile insanlarla el sıkışmak zorunda kalmamız, bizler için gerçekten zor duruma düşürücü şeylerdir.

Terlemenin Nedenleri ve Aşırı Terlemeden 4 Aşamada Kurtulabilirsiniz.

aşırı terleme şikayeti çeken kişilere evde doğal yollarla tedavi seçenekleri nelerdir bunları aktaracağız.

Doğal Sirke Tedavisi İle Aşırı Terleme Tedavisi

Elma veya üzüm sirkesinin doğal olanını kullanmak kaydıyla 2 çay kaşığı sirkeyi 2 çay kaşığı bal ile karıştırıp günde 3 kez aç karnına yemeklerden 30 dk önce tüketeceksiniz. Kısa sürede terleme şikayetinizin gözle görülür bir biçimde azaldığına şahit olacaksınız. Elma sirkesinin tek faydası bu değildir arkadaşlar. Bu karışımı içerek şifa ve sağlık ta kazanacaksınız.

Özellikle elma sirkesi, veya beyaz üzüm sirkesi de koltuk altı terlemeleri için ve hatta koltuk altı kokularına çözüm amacıyla da kullanılabilirler. Koltuk altında sürüldüğü takdirde bu sirkelerin koltuk altı terlemesini kesici etkisi vardır. Aynı zamanda terleme tedavisi ile birlikte koltuk altında oluşan kokulara da engel olmaktadır.

Terlemeye Domates Suyu Tedavisi

Domates suyunu hemen herkes kolaylıkla temin edebilir. Domates suyunun terlemeyi tedavi edici özelliği de bulunmaktadır. 1 hafta boyunca günde 1 bardak taze sıkılmış domates suyu içerseniz hem aşırı terlemeye doğal çözüm kürü denemiş olursunuz hem de cildi gençleştirir, vücuda detoks etkisi yapan bir içecek tüketmiş olursunuz. Domates suyunda bolca bulunan likopen maddesi, damar açıcı ve kanserin oluşmasını önleyici özellikler arz etmektedir.

Bitkisel Çaylar İle Terleme Tedavisi

Bitkisel çay tüketmenin aşırı terlemeye iyi geldiği bilinmektedir. Bu manada sizlere tüketmenizi önereceğimiz başlıca bitkisel çay isimleri, ada çayı, olacaktır. Ada Çayını günde 3 çay bardağı içiniz. Ada Çayında bulunan B vitaminleri ve magnezyum minerali, ter bezlerinde terlemeyi azaltıcı etki oluşturmaktadır. Ada Çayını hazırlarken kesinlikle 5*6 dakikadan fazla kaynatmayın. Çünkü aşırı kaynatımda ada çayı toksin salgılamakta ve içerisindeki değerli vitaminleri mineralleri yok etmektedir.

Terlemeye Patates Tedavisi

Patatesi keserek terleme şikayeti olan bölgelere ince dilimler halinde koyuyoruz. Özellikle koltuk altı kararması, koltukaltı kokuları ve terleme şikayeti olan kişilerin bu 3 sorununa birden çözüm olabilecek bir bitkisel tedavi yöntemi olarak dikkat çekiyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz