Tırnak kırılması Neden Olur ? Ne iyi gelir ?

Yaz ayının gelmesiyle daha çok oje sürdüğüm ve uzamasını istediğim tırnaklarım da çok kırıklıklar yaşıyorum. Bu yüzden yeni yazım da kendimde araştırmalar yaparak Tırnak kırılması Neden Olur ? Ne iyi gelir ? gibi sorularıma bulduğum cevapları paylaşacağım..

Öncelikle ellerinizin yumuşak olması kadar bir bayanın tırnaklarının güzel olması da oldukça dikkat çeker.Bu konuda kozmetik sektörü tırnaklarınızı güçlendiren kremler gibi bir çok ürün geliştirse de asıl dikkat etmeniz gerekenler çok daha başka.

Tırnak kırılması Neden Olur ?

Bu konuyu kısa ve öz olarak başlıklar halinde ele almaya karar verdim.Tırnaklarınız da güzel görünsün ve dayanıksız olmasın istiyorsanız bu listeye dikkat edin 🙂

  • Ojeyi uzun süre tırnağınız da bekletmeyin ve asetonla yavaşça çıkartın.
  • Tırnak yemeği alışkanlık yapmayın.
  • Temizlik yaparken kimyasal maddelerde korunmak için eldiven kullanın.
  • Her şeyi açmak için tırnaklarınızı kullanmayın.Zorlayıcı olabilir.
  • Tırnaklarınızı kremle nemlendirin.
  • Takma tırnaklar alt kısımda kalan gerçek tırnağınıza zarar verir.

Tırnak kırılmasına ne iyi gelir ?

Hepimizin çok sık yaşadığı bu durumu engellemek için ben doğal yöntemleri kullanma taraftarıyım.Ancak kozmetik olarak nemlendirici bir krem alıp sabah akşam sürmenizi ve tırnaklarınızı kuru,mat bırakmamanızı tavsiye ederim.Ayrıca gün içerisinde bol bol su içmemizin tırnaklarımıza bile faydası varmış.Tırnak kırılmasına en iyi gelen kolay yöntem limon suyu bir limonu elimize alıp ikiye böldükten sonra akşamları tırnağımıza sürüyoruz.Bu yöntemi kullanan bir çok arkadaşımın tırnağı zamanla gerçekten sağlam olmaya başladı.

Daha sonra birde elma sirkesiyle bunu yapabilirsiniz.Bir kase içerisinde az su ile sirkeyi karıştırın.Daha sonra tırnaklarını karışım içerisinde yaklaşık 5-10 dakika bekletin.Bu karışımı da sürekli uygularsanız zamanla tırnaklarınız eskiye göre daha dayanıklı olmaya başlar.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir