Zayıflama bantları son dönemlerde öne çıkan zayıflama yöntemleri arasında yer almakta olup özellikle açlık hissini bastırması nedeniyle diyet yapanlar tarafından tercih edilen bir kilo verme yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Ancak henüz az bilinen bir zayıflama yöntemi olan zayıflama bandı gerçekten işe yarıyor mu ve faydaları zararları var mı gibi soruların cevaplarını arayan potansiyel zayıflama bandı kullanıcılar için bir araştırma yapmanın faydalı olacağını düşündük. Ülkemizdeki ünlü beslenme ve diyet uzmanları tarafından yapılan zayıflama bandı yorumları ve kadınları kulübü gibi paylaşım forum sitelerindeki kullanıcı yorumlarını sizlerle paylaşarak bu ürün nasıl zayıflatıyor, işe yarıyor mu gibi sorulara cevap vermek istedik.

Zayıflama Bantları Zayıflatır mı? İşe Yarar mı? zayıflatıyor ise Nasıl Etki Ediyor!

Zayıflama bantları bilimsel olarak aslında sigarayı bırakmak için kullanılan nikotin bantlarının yaptığı etkiye benzer bir etki yapmaktadır. Nasıl ki nikotin bantları vücudun sigaradan aldığı nikotini deriden kana azar azar karışacak biçimde bant yardımıyla kana karışıyorsa, göbek eritme bandı da denilen zayıflama bantları iştahı kesecek bir takım enzimlerin deri yoluyla kana karışmasını sağlamaktadır. Bu sayede iştah kesilmekte ve yemeye olan istek önemli ölçüde azalmaktadır. Özellikle diyet yaparken kendimize hakim olamamamız ve diyet programını yarıda bırakarak mutfakta ne bulduysak yemeye başlamamızın nedeni de iştahın kontrol altına alınamamasıdır. İşte zayıflama bantları işe yarar mı sorusuna iştah kesme yönünden baktığımızda aşağıda da değineceğimiz gibi işe yarıyor.

Göbek Eritme Bantları İşe Yarıyor Mu?

Zayıflama bantları kontrollü ve bilinçli bir biçimde kullanıldığında gerçekten işe yarıyor. Ancak zayıflama bantlarının faydalarının ortaya çıkması için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. İlk olarak göbek eritme bantları sadece kısa dönemli olarak uygulanması gereken bir zayıflama yöntemi olarak kullanılmalıdır. Sürekli bir biçimde kullanılan zayıflama bantları zamanla vücudun bu bantlara direnç geliştirmesine neden olur. Ayrıca uzun süreli zayıflama bandı kullananlar vücudun direncinin hissedilir düzeyde düştüğü yönünde şikayetlerde de bulunuyorlar.

Zayıflama Bantları Zayıflatıcı Haplar İle Birlikte Kullanılabilir Mi?

Zayıflama bandı kullanan kişilerin zayıflama haplarını bir arada kullanmasını uzmanlar tavsiye etmiyorlar. Zaten iki ürün de iştahı kapatıcı etki yapacağı için birlikte kullanım hem yararsız hem de risklidir.

Zayıflama Bantları Fiyatları Ne Kadar?

Zayıflama bandı fiyatı piyasada 49TL ile 89TL arasında değişmektedir.

zayıflama bandı zararları var mı?

Zayıflama bandında kullanılan etken maddenin niteliğine göre zayıflama bantları yan etki içerebilir ve metabolizmaya bir takım zararları ortaya çıkabilir. Bunun için zayıflama bandının etkili satıcılar veya eczanelerden alınmasının yararlı olacağını düşünüyoruz.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz